Кількість працюючих в тіньовій сфері скорочується й одночасно збільшується кількість зайнятих офіційно. Про це йдеться в повідомленні Державної служби зайнятості.
Які зміни відбулися
Державний центр зайнятості констатує позитивні тенденції на ринку праці. Кількість зайнятого населення у віці 15-70 років у І півріччі 2019 року, у порівнянні з І півріччям 2018 року, зросла на 202 тис. осіб та становила 16,5 млн осіб. Кількість зайнятих громадян у віці 15-70 років у неформальному секторі економіки у І півріччі 2019 року скоротилася на 94 тис. осіб та становила 3,5 млн осіб. Питома вага зайнятих у неформальному секторі, серед усього зайнятого населення, зменшилася з 21,8% до 21%.
Де найбільше працюють в «тіні»
Серед видів економічної діяльності найбільш поширеною неформальна зайнятість була у сільському, лісовому та рибному господарствах (42%), в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (18%), а також у будівництві (16%). Найбільш розповсюджена неформальна зайнятість є серед осіб віком від 40 до 49 років (у неформальному секторі за підсумками першого півріччя були зайняті 829,7 тис. громадян).
Що відбувається з безробіттям
Рівень безробіття населення (за методологією МОП) у віці 15-70 років в усіх регіонах України скоротився з 8,9% до 8,5% робочої сили. Протягом січня-вересня 2019 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 3% та становила 174 тисячі. Нагадаємо, що у вересні Держцентр зайнятості заявляв, що високий рівень безробіття по Україні зафіксовано в Луганській, Донецькій та Волинській областях.
За результатами другого кварталу в ТОП-10 затребуваних вакансій в найбільших містах України потрапили досить універсальні професії. В більшості випадків шукають бухгалтерів, продавців, водіїв, а не ювелірів або страховиків.
Джерело: Мінфін