В Україні створили Офіс міграційної політики, який акумулюватиме досвід, аналітику та знання у сфері міграції для сприяння поверненню українців із-за кордону і зменшенню трудової міграції.
Про це під час презентації в Укрінформі дослідження «Оцінка перспективних трудоресурсних потреб України» повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування», голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник.
«Ми вирішили створити структуру, яка могла б, з одного боку, акумулювати наявний міжнародний досвід з питань міграції, зібрати та опрацювати ті дослідження, які проводилися в Україні за останні 10 років, поєднати та проаналізувати, яким чином повинна бути побудована українська міграційна політика. Офіс міграційної політики – незалежна громадська ініціатива, вона працюватиме як стратегічний центр знань, аналітики й дій у сфері міграції, демографії та розвитку трудового потенціалу», – сказав Воскобойник.
Крім того, новостворена організація займатиметься модерацією окресленого комплексу питань між урядовими структурами, науковим співтовариством, бізнесом, громадським сектором та суспільством.
За словами очільника Офісу міграційної політики, серед ключових завдань інституції також розробка стратегії збереження та розвитку людського капіталу, підтримка повернення українців з-за кордону, підготовка науково обґрунтованих змін до трудового та міграційного законодавства, запуск широкої інформаційної кампанії для боротьби з міфами щодо трудових мігрантів тощо.
«Раніше наша Асоціація допомагала людям виїжджати легально на роботу за кордон. Тепер ми працюємо над тим, щоб люди не хотіли виїжджати з країни назавжди, бачили перспективу тут, всередині країни, поверталися з-за кордону, розвивали себе і країну тут, вдома. Ми не маємо права залишатися в рамках старих форматів, коли країна втрачає майбутнє», – додав Воскобойник.
Як зауважили учасники зустрічі, у найближче десятиліття в Україні слід очікувати погіршення демографічної ситуації й активізації міграційних викликів, що матиме ваговий вплив на чисельність трудових ресурсів.
Відтак, слід сконцентруватися на збереженні та розвитку людського капіталу, на сприянні поверненню українців із-за кордону, на зменшенні обсягів трудової міграції з України, інтеграції іноземних громадян.
Голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник наголосив: «Майбутнє України — це її люди. І політика, а ми говоримо про цілісну політику, яка створює умови для життя, розвитку й гідної праці в Україні, має працювати на їхнє повернення, розвиток та захист. Це є основним завданням держави».
Посилання на «Укрінформ»/Джерело https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3986910-ocinka-perspektivnih-trudoresursnih-potreb-ukraini-prezentacia-doslidzenna.html