Експерти кажуть: демографічна криза взагалі та криза нестачі робочих рук зокрема характерна для всієї Європи. “Наприклад, у Німеччині не вистачає робітників у сферах машинобудування, верстатобудування, фармакології, тобто місцеві підприємства потребують висококваліфікованих спеціалістів, які б могли працювати на сучасному обладнанні. Трудові мігранти, зазвичай, відповідних затребуваних кваліфікацій не мають, тому влаштовуються на просту низькокваліфіковану роботу”, — зазначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Аналіз вакансій міжнародного сайту з пошуку роботи Jooble показує, що європейські роботодавці лише інколи вказують у своїх вакансіях про готовність наймати українців – кількість таких вакансій не перевищує 4% від загальної по Європі. Не дивно, що багатьох українців часто цікавить, за якими ознаками можна зрозуміти, що пропонується робота саме для них.
Більшість трудових мігрантів не мають ані підтвердженого фаху, ані відповідних знань та навичок, не знають місцеву мову. Тому вони погоджуються на більш просту роботу з низькою оплатою. Василь Воскобойник наголошує: так ставити питання не можна, бо теоретично українці можуть працевлаштуватися у будь-якій галузі та на будь-якому підприємстві. Певні вакансії розраховані або на високу, або на низьку кваліфікацію, і ніхто у Європі не створюватиме прості місця роботи спеціально для українців.
“Інше питання, що більшість трудових мігрантів не мають ані підтвердженого фаху, ані відповідних знань та навичок, не знають місцеву мову. Тому вони погоджуються на більш просту роботу з низькою оплатою, на яку не погоджується місцеве населення. Ба більше: у українських заробітчан завжди була короткочасна стратегія заробляння грошей – заробити якомога більше за обмежений час”, — каже Воскобойник.
Також популярне питання, з яким сьогодні стикається переважна більшість українських біженців: чи вчити місцеву мову? Експерт з працевлаштування каже, що це знов-таки залежить від стратегії роботи та заробляння грошей. Якщо людина хоче братися до роботи тут і зараз, вона не буде витрачати час та сили на навчання. Це буде некваліфікована робота, платитимуть за неї значно менше, проте багатьох це влаштовує. Якщо ж горизонт планування більш тривалий, людина націлена залишитися надовго, розвиватися, добре заробляти, то без місцевої мови не обійтися.
Джерело: Фокус