У 2022-му році Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування працювала по деяких напрямках одночасно, зважаючи на повномасштабну агресію РФ проти України, що спричинило потім у мільйони біженців, в тому числі працездатного віку, до сусідніх країн. Асоціація займалася декількома проектами одночасно, бо в умовах війни питання робочої сили постали набагато гостріше, ніж в попередній період. Вся проектна робота виконувалась на громадських засадах, без залучення коштів зі сторони.
- Брали участь у соціологічному дослідженні, яке довело що в 2022-му році за рахунок українців кількість робочої сили в ЄС збільшилася на 2%.
- Проведено інформаційну компанію, в ході якої опубліковано статті, блоги та прес-релізи з головною тезою про необхідність залучення іноземної робочої сили для післявоєнної відбудови України. Це необхідно для відновлення після війни та економічного зростання нашої країни. Потрібне формування громадської думки щодо цього питання, аби суспільство розуміло правильність цього кроку.
- Започатковано проект по створенню нових стандартів працевлаштування як для українців, які, так і для іноземців, яких потрібно залучати в Україну. Ці стандарти повинні розроблятися на основі рівності та захисту прав людини. Був укладений меморандум з Конфедерацією будівельників України щодо просування нових стандартів працевлаштування в будівельній галузі.
- Піднімалось питання про захист інтересів українських бізнесменів в Польщі, де з початку 2022 року українці відкрили 10 тис нових компаній. І хоча, за даними соцопитувань, 86% українців позитивно відносяться до Польщі, Асоціація вважає доцільним, аби українські бізнесмени поверталися додому з набутим європейським досвідом.
- На початку широкомасштабної війни мільйони українців втратили роботу та перетворилися на переміщених осіб. Потрібно було переходити на дистанційний формат роботи. Ця ідея просувалась у медіапросторі, зазначались її переваги та соціальна важливість на даному етапі.
- Під час ефірів на телебаченні піднімали питання катастрофічної втрати Україною робочої сили та необхідності підтримки людей, працюючих в Україні.
- Продовжувалась робота по просуванню законопроекта №2365 «Про захист прав трудових мігрантів». На багаточисельних виступах по ТВ, а також у матеріалах інтернет видань підкреслювалась необхідність ухвалення цього законопроекту, який дозволить значно скоротити шахрайство при працевлаштуванні українців за кордон. Важливо, що цей законопроект не має політичного підґрунтя, а направлений виключно на вирішення нагальних проблем у сфері працевлаштування в Україні та за її межами.
- Постійно, впродовж року, піднімалося питання відбудови післявоєнної України в розрізі питання дефіциту робочої сили. Пропонувались шляхи повернення українців додому та забезпечення їх гарантованими робочими місцями.