Тільки 17% опитаних хочуть залишитися надовго. У Польщі продовжують вивчати настрої українських біженців – останнє опитування виявило, що 22% учасників планують виїхати додому до зими.
“Українці залишаються за кордоном через відсутність надії та житла”
Дослідження провело міжнародне агентство зайнятості Gremi Personal. Усього аналітики опитали 1240 українців, які оселилися в Польщі після початку війни в кінці лютого. Виявилося, що понад 20% українських біженців у Польщі мають намір повернутися на батьківщину до зими. При цьому 35% опитаних залишаться в Польщі до наступного року. Терміни повернення після війни ставлять собі 26% відсотків біженців, проте 17% респондентів вказали, що залишаться в Польщі на невизначений термін.
“Мігранти залишаються в Польщі та інших країнах через відсутність надії, оскільки деякі з них втратили житло, у них немає доходу або роботи, або у них навіть є загроза для їхнього життя”, – зазначила директор відділу з працевлаштування Ханна Джобольда. Також за інформацією агентства, багато українців хочуть провести зиму в Польщі через песимістичний прогноз на опалювальний сезон.
“Деякі регіони України не мають стабільного водопостачання та опалення через активні бойові дії. В Україні з початку бойових дій спостерігається зростання безробіття. У той же час Польща пропонує українським іммігрантам більш комфортні умови, особливо для працевлаштування”, — зазначили фахівці.
З початком навчального року українки активно пішли працювати
За даними агентства зайнятості, зростає кількість жінок, які бажають працювати, що може бути пов’язано з початком навчального року. Передбачається, що незабаром на ринок праці вийде додаткова кількість українок, яким довелося займатися дітьми в літній сезон. Аналітик центру зазначив, що прискорення динаміки зайнятості цих жінок очікується вже на початку наступного тижня.
Тим часом, українські біженці в Польщі проявляють безпрецедентну волю до працевлаштування, звернув увагу віце-міністр МВС Польщі та уповноважений уряду у справах біженців з України Павел Шефернакер під час економічного форуму, який проходив 6-8 вересня у місті Карпач. За його словами, до цього часу знайшли роботу вже понад 400 тисяч біженців з України. На тлі того, що статус захисту отримали близько 500 тисяч працездатних українців, відсоток працевлаштованих людей виглядає безпрецедентно.
“Такого немає в жодній країні світу, якщо говорити про мігрантів, біженців. Це свідчить про те, що українці, які прибувають до Польщі, хочуть працювати мало не з першого дня”, – сказав чиновник. В даними агентства ООН у справах біженців, на сьогоднішній день в Польщі залишається близько 2 млн українців. Загальна кількість оформлених статусів тимчасового захисту становить 1 365 810, хоча невідомо, скільки біженців втратили відповідні права у Польщі після повернення додому.
Джерело: РБК-Україна