Чи можна працювати в Німеччині з польською візою або з картою побиту? І чи є можливість влаштуватися на роботу в німецькій компанії на підставі якихось документів? Сьогодні у соціальних мережах та на різних сайтах можна побачити дуже багато оголошень про вакансії в німецькі фірми. Більшість таких пропозицій, які лунають із боку агенцій з працевлаштування є нелегальним.
Що важливо знати?
В’їзд до Німеччини громадян третіх країн, які мають польські національні візи або ПНЖ (карту побиту), можливий в режимі 90/180, але виключно в цілях, які не мають на увазі отримання доходу, тобто роботи. Поїздка до Німеччини для роботи (відрядження) так само допустима, але для цього треба оформляти додаткову візу Van der Elst. Без цього кроку робота за кордоном (в тому числі в Німеччині) буде вважатися нелегальною, незважаючи на законне працевлаштування в Польщі. Відкривається віза в генеральному консульстві Німеччини у Варшаві (інші консульства це питання не розглядають).
Документи, які необхідно надати в ген. консульство для візи Van der Elst:
- Заповнену анкету (в двох примірниках з підписами працівника) і зазначенням особистих даних, цілей поїздки та іншої інформації. Бланк можна взяти в консульстві ФРН або роздрукувати з їхнього сайту. Заповнюється німецькою мовою.
- Закордонний паспорт працівника, дійсний не менше 6 місяців.
- Документи, які дозволяють перебування і трудову діяльність в Польщі. Термін дії документів не може бути менше планованого терміну перебування за візою Van der Elst.
- Фото.
- Трудовий договір з роботодавцем.
- Договір між польським роботодавцем і німецькою компанією.
- Заява від роботодавця, що він відправляє працівника у відрядження, із зазначенням фірми, місця, строків і короткого опису послуг.
- Документи зі страхування працівника (A1 + карта EKUZ).
- Оплата візового збору в розмірі 75 євро. Візовий збір не повертається незалежно від результату.
Крім цього до компаній і іноземців можуть бути пред’явлені додаткові вимоги: час існування фірми, період перебування іноземця, що передує подачі, не менше року, та ін. Видається така віза на термін, що не перевищує 3-х місяців.
Джерело: in-poland.com