В Європі не впав попит на робочу силу з України. Про це на прес-конференції в агенції ГолосUA розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
«Єдине, що заважало масовій трудовій міграції – це відсутність нормального транспортного сполучення. Роботодавці самі зорганізували рейси літаками або невеликі буси, якими людей завозять в ту чи іншу країну Європи, в першу чергу в Польщу. За травень в Польщу заїхало 110 тисяч українців. Цифра за цей місяць досягне цих розмірів, а може і збільшиться. Потреба в українських трудових мігрантах не буде зменшуватись. Проблема в тому, що в Європі така же демографічна криза, як і в Україні. У них є розвиток виробництва. У них є економічний підйом, але це має підкріплюватися наявністю вільних робочих рук. Україна поряд, і тому на українців є великий попит», – сказав Василь Воскобойник.
Експерт зазначив, що для роботи в сільському господарстві Польщі не потрібно проходити 14-денну обсервацію.
«Якщо ми говоримо про Фінляндію, то в цьому році там буде працювати приблизно 9 тисяч людей. Давайте порівняємо це з півтора мільйонами українців, які працюють в Польщі. Тому найбільший потік людей буде спрямований на цю країну. Українці, які шукають можливості працевлаштуватися в Польщі, їдуть туди або приватним транспортом, приватними автомобілями, або бусами. Вони перетинають кордон, обов’язкова умова – це проходження 14-денного карантину, і після закінчення цього карантину люди проходять простий медогляд і вже приступають до роботи. З огляду на те, що робочих рук не вистачає, в сільському господарстві Польщі дозволили людям не проходити карантин, а відразу виходити на роботу. Це пояснюється тим, що люди, які працюють в полі, віддалені один від одного і насправді не наражаються на небезпеку зараження під час роботи», – зазначив Василь Воскобойник.
Джерело: ГолосUA