Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Люблін вивчає українську мову

Головна
|
Новини
|
Люблін вивчає українську мову

Люблін вивчає українську мову

Середа, 27 Березень 2019 - 06:28

На початку березня на вулицях Любліна з’явилися декілька біл-бордів з кількома українськими словами. Таким чином, місцеве товариство «Гомо Фабер», яке вже багато років працює для інтеграції іноземців у місті, заохочує жителів Любліна до вивчення простих мовних зворотів українською мовою.

Любліняни помічають ці біл-борди, позитивно оцінюючи їх появу у місті. Одна із перехожих не одразу впізнає, що на щиті привітання українською мовою «Добрий день!», але потім додає, що це добре, що такі написи з’явилися в місті, що це заохочує вивчати менш популярну іноземну мову. Інша жителька Любліна зазначає, що поява таких біл-бордів свідчить про те, що Люблін подобається людям з інших країн. Добре, що вони сюди приїжджають.

Координатор кампанії з вивчення української мови Пьотр Скшипчак з Товариства «Гомо Фабер» каже, що Люблін – змінюється і протягом останніх кількох років видно щораз більше людей – сусідів і сусідок, які розмовляють трохи по-іншому. Вони походять з інших міст, не з Любліна чи з Люблінщини, взагалі – не з Польщі.

«Ми вирішили трохи поспостерігати за ними і виявилось, що найбільшою групою серед них є українці, тобто наші сусіди – сусіди у значенні держави, але також сусіди з-за стіни, на роботі, друзі, колеги, студенти, іноді викладачі, службовці. Ми зустрічаємося з людьми різних ролей, які є новачками у місті. Зі здивуванням, ми усвідомили, що не знаємо жодного слова українською. Я маю на увазі пересічного жителя Любліна. Ми засоромились. І з цього народився проект “Люблін вивчає українську мову”. Ми вирішили зробити це для себе, але також для інших. За допомогою біл-бордів ми вивчаємо основні мовні звороти українською».

Христина Мельницька приїхала до Любліна шість років тому і зараз працює у мистецькій галереї. Дівчина зазначає, що, якщо раніше перехожі оберталися, коли чули українську мову, то зараз це вже звична ситуація на вулицях міста.

Перші кілька біл-бордів «Гомо Фабер» встановили за свій кошт, за наступні взялась фірма, яка займається цими щитами, а інші – профінансували люди, які хотіли бачити такі своєрідні мовні уроки у своїх мікрорайонах. «Перед усім, нам йдеться про те, аби помітити нових жителів міста і зробити такий простий жест: „Ми знаємо, що ви з України”. Тому це – українська мова, а не, наприклад, англійська, адже можна було б вітатися міжнародною мовою. Однак, ні. Йдеться про те, аби помітити наших найближчих і найчисельніших сусідів, а також трохи постаратися і запам’ятати декілька слів, і у щоденних контактах з тими людьми показати, що вони нам потрібні», – каже Пьотр Скшипчак.

Консул Генерального консульства України в Любліні Світлана Горбовська радіє появі у міському просторі українських зворотів. Вона каже, що це дуже приємно, що ініціатива вийшла саме від польської громадської організації. «Це добре, що громадяни Польщі мають нагоду вивчити декілька слів українською», – зазначає консул Горбовська.

Для Директора Центру міжнародної співпраці Люблінської міської ради Кшиштофа Становського українська мова – ну чужа. Досить часто під час привітань офіційних делегацій з України або ж у невимушених розмовах з українцями, він спілкується українською. Становський вважає, що така акція доречна не лише у Любліні, але й у інших великих містах Польщі. І навпаки. «Було б добре, якщо таким чином польську мову вивчали на вулицях українських міст. Це збагачує людей і створює відчуття мультикультурності», – підкреслює Кшиштоф Становський.

Пьотр Скшипчак каже, що від початку акції вони отримали багато різних відгуків про кампанію. Люди з інших міст хотіли б також мати такі біл-борди у себе. Він підкреслює, що їхня акція не заохочує до того, аби серйозно вивчати мову. Йдеться про те, аби вміти привітатися чи попрощатися зі своїми новими українськими сусідами по-їхньому.

Джерело: Польське радіо

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy