Коли людина вирішує для себе, що хоче заробляти гроші за кордоном, її потрібно ретельно розібратись в усіх нюансах цього процесу. І головне – знати про свої законні права та можливості. Це буде головною запорукою того, щоб українець не став жертвою шахраїв від міжнародного працевлаштування.
Наприклад, наші громадяни, які шукають роботу в інших країнах, фактично не знають, що згідно з українським законодавством, вони мають право робити це самостійно, без участі компаній – посередників. Закон «Про зовнішню трудову міграцію» каже про те, що українці можуть працевлаштовуватись за допомогою:
1) органів виконавчої влади відповідно до укладених міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
2) суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на підставі ліцензії, виданої відповідно до закону;
3) самостійно.
Тобто, якщо громадянин самостійно знаходить роботу за кордоном, він має законне право укласти з іноземним роботодавцем контракт і почати працювати згідно обговорених умов. Але потрібно завжди перевіряти, щоб цей договір мав юридичну силу, не порушував законів та надавав працівнику всі права, які мають місцеві працівники. І пам’ятати про те, що тільки легальна робота за кордоном зможе забезпечити вашу особисту безпеку та гарантувати повну виплату заробітної плати.