14 грудня 2017 року київському Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України відбувся круглий стіл на тему «Глобалізація ринку праці: виклики для України». Під час заходу обговорювалися провідні тенденції розвитку міжнародного ринку праці в умовах глобалізації, міграційні зрушення на глобальному ринку праці, їх виклики для України, трансформація економічних механізмів регулювання ринку праці в умовах глобалізації та багато іншого. Під час обговорення учасники погодилися з тим, що ті виклики, які зараз постали перед ринком працевлаштування України, мають прямий вплив на майбутній розвиток держави. Трудова міграція українців за кордон може призвести до значного послаблення економічного та інтелектуального потенціалу держави у найближчому майбутньому.
«В короткостроковому періоді Україна буде гостро відчувати вплив міграційних процесів на розвиток нашої країни. Але ми сподіваємось на те, що у майбутньому ситуація змінюватиметься на краще», – повідомила начальник Управління прогнозування, бюджетування та статистики ДСЗ, Ольга Купрій.
«Лише близько третини науковців, приймаючи рішення щодо еміграції, керуються матеріальними факторами. Переважна більшість випадків інтелектуальної еміграції пов’язана з незатребуваністю в країні творчих здібностей і професійних знань, і відповідно – більш високою ймовірністю професійної реалізації і задоволення професійних очікувань за кордоном», – заявила доктор економічних наук, професор Світлана Калініна.
«Що робити з відтоком української робочої сили? Спочатку потрібно зрозуміти, що українські трудові мігранти є надзвичайно цінним ресурсом, який необхідно враховувати, планувати роботу з ним, забезпечувати захист в інших країнах і пропонувати можливості для повернення на батьківщину і реінтеграцію в суспільстві. Більш того, в розвинених країнах світу дуже добре розуміють, що саме люди і є найціннішим ресурсом на сьогоднішній день. Там створюють міністерства чи агенції по роботі зі своїми трудовими мігрантами, деякі країни, такі як Франція, вибирають депутатів в парламент від трудових мігрантів та кожний рік проводять парламентські слухання, де обговорюються проблеми, з якими стикаються французи, що живуть і працюють за кордоном», – сказав президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, Василь Воскобойник.