Масового відтоку українців за кордон не відбудеться, оскільки близько 80% мігрантів заробляють гроші і повертаються з ними додому. Таку думку висловив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник під час прес-конференції в інформагентстві ГолосUA.
«77% українців, які виїжджають на роботу за кордон, їдуть на термін максимум до 1 року. Тобто мова йде про циркуляційну міграцію, коли люди їдуть за кордон, щоб заробити грошей і повернутися в країну, і тільки близько 15% українців мають тривалі контракти на роботу за кордоном», – зазначив експерт.
За його словами, відповідно до соцопитувань, близько 36% українців, які хоч раз виїжджали на роботу за кордон, працювали в Польщі, 25% працювали в РФ, ще по 5-6% – в Чехії, Італії, Португалії і так далі. Причому, за даними того ж дослідження, 93% всіх трудових мігрантів з України працювали «руками», тобто, займалися фізичною працею – на полях, будівництвах, заводах або по догляду за дітьми або літніми людьми.
В IT-сфері були зайняті всього 3% мігрантів, тому про масовий «витік мізків», на думку В. Воскобойника, годі й казати, хоча на Заході, як і в Україні, величезний попит саме на інтелектуальну працю, проте незнання мов не дає українцям рухатися по кар’єрних сходах в ЄС.
«Не виїдуть всі українці за кордон, вони там просто не зможуть соціалізуватися», – підсумував експерт. Нагадаємо, за 2016 рік українські працівники, які працюють за кордоном, перерахували в Україну майже 7 млрд доларів.
Джерело: ГолосUA