Мігранти заповнюють брак робочої сили в багатих країнах і переправляють на батьківщину – в бідні країни і країни з середнім рівнем доходу – мільярди доларів.
Приблизно 200 мільйонів трудящих мігрантів посилають гроші додому на регулярній основі – не менш 10 разів на рік, – йдеться у доповіді Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку ООН.
Його автори зазначають, що грошові перекази мігрантів на батьківщину є стабільним джерелом зовнішнього фінансування. За останні 10 років обсяг таких переказів збільшився на 50 відсотків.
Таким чином, мігранти надають фінансову допомогу 800 мільйонам чоловік. Якщо взяти до уваги самих мігрантів, то в цілому, за рахунок мігрантських заробітків живе кожна сьома людина в світі.
У 2016 році обсяг переказів грошових коштів в країни, що розвиваються досяг 445 мільярдів доларів США. Очікується, що до кінця 2017 року ця сума перевищить 500 мільярдів доларів США.
Загальний заробіток всіх мігрантів становить три трильйони на рік. 85 відсотків цієї суми залишається у приймаючих країнах.
Автори доповіді відзначають, що грошові перекази мігрантів в країни, що розвиваються більш ніж в три рази перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку, а також обсяги іноземних прямих інвестицій.
Приблизно 80 відсотків усіх коштів мігрантів отримують 23 країни світу. У першу п’ятірку країн-одержувачів грошових переказів увійшли Китай, Індія, Філіппіни, Мексика і Пакистан, – сказано у повідомленні ООН.
40 відсотків всієї допомоги від трудових мігрантів надходить жителям сільських районів, що сприяє розвитку аграрного сектора і допомагає сільським дівчатам і юнакам вибратися з лещат убогості.
Джерело: Інформатор