Середній вік трудових мігрантів-чоловіків – від 18-ти до 44 років. На заробітки за кордон рушають українки переважно старшого віку – 45 років і більше. Із усієї кількості трудових мігрантів 60 відсотків розглядають можливість повернутися на Батьківщину. Про це під час політичного ток-шоу «Інша Україна» на телеканалі ZIK заявила Варвара Жлуктенко, речниця представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.
Гостя ток-шоу зауважила, що українська трудова міграція має переважно чоловіче «обличчя». «Середній вік – від 18-ти до 44 років. Щоправда, жінки, які працюють за кордоном, мають старший вік, після 45-ти, коли вже виросли діти, коли є онуки, є потреба допомагати їх виховувати, піднімати на ноги. Коли, можливо, розпався шлюб, жінки старшого віку їдуть працювати за кордон», – повідомила Варвара Жлуктенко.
Українські заробітчани, каже речниця представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, – це люди з високим рівнем освіти. «За нашими даними, 37 відсотків трудових мігрантів з України мають вищу освіту», – додала Варвара Жлуктенко. Гостя ток-шоу наголосила, що, за даними Міжнародної організації з міграції, 60 відсотків трудових мігрантів з України розглядають можливість повернутися на батьківщину.
«Інша річ, що чим молодший їхній вік, тим непевніша відповідь на це запитання. Тобто наразі ми ще не ризикуємо їх втратити взагалі, але з часом такий ризик зростає», – зазначила вона. Окрім того, продовжила пані Жлуктенко, трудові мігранти у тих країнах, де вони працюють, за рік заощаджують близько 4 мільярдів доларів.
«21 відсоток українських трудових мігрантів були б зацікавлені інвестувати ці кошти в Україну, якісь інфраструктурні проекти, соціальні проекти, якби для цього був сприятливий клімат», – каже Варвара Жлуктенко.
Джерело: ZIK