Українські заробітчани в Італії вже давно об’єдналися у міцну спільноту. Формування діаспори на Апеннінах тривало протягом останніх 15 років. Сьогодні наші співвітчизники займають 5-е місце за кількістю іммігрантів в Італії.
За останні 10 років майже вдесятеро збільшилось число українців на Апеннінському півострові. Основним мотивом переїзду була і залишається робота. Більшість з них (80%) – це жінки. Між чоловіками та жінками існує певний віковий розрив: більшість жінок – це заробітчанки старшого віку, їхній середній вік становить 50 років, проте заробітчани-чоловіки набагато молодші – їхній середній вік 40 років.
Це пов’язане із пропозицією роботи, яку сьогодні диктує ринок праці Італії для іммігрантів. Більшість жінок зайняті в сфері соціального обслуговування, а саме по догляду за хворими та прибиранням помешкань і це понад 60% зайнятості українок. Ця сфера вважається найбільш чисельно охопленою українками.
Другою за кількістю зайнятості українських робітників в Італії є індустрія та готельно-ресторанна сфера обслуговування. В останній зайняті переважно молоді українці, які приїхали до Італії для возз’єднання сім’ї. Мама, проживши кілька років на Аппенінах, забирає дітей з України до себе. Італійське законодавство дозволяє такий вояж, якщо сама мати проживає легально.
Серед багатьох українців, які мають сталу роботу в соціальній сфері, є одиниці, яким вдається обійняти посади при державних та комунальних інституціях. Зокрема в столиці Італії протягом 5 років в мерії міста працювала українка Тетяна Кузик. Завдяки своїй посаді, вона змогла з фондів римської мерії забезпечити українську громаду приміщенням для проведення культурних заходів, вибити кошти на проведення безкоштовних навчальних семінарів для новоприбулих іммігрантів. Проте мабуть найбільшим досягненням українки є організація українських загальноосвітніх шкіл не тільки в Римі, але й в Неаполі, Венеції-Местре, Брешії, Пескарі, Падові, Казерті та ін.
Загалом більше половини заробітчан-українців в Італії – це люди з вищою освітою. 4 вересня 2013 року на розгляд Кабінету Міністрів Італії було подано законопроект, за яким іммігранти отримали нагоду обійняти посади в державних інституціях. Закон дозволяє на конкурсній основі отримати державну роботу легалізованим іммігрантам.
«Українці можуть бути вчителем, соціальним працівником при державних адміністраціях та лікарем, але при цьому кандидат повинен мати кваліфіковану освіту, здобуту в італійських вишах або визнані дипломи з інших країн», – пояснює юрист Наталія Цебрик. Це одна з успішних українок у Римі. Зараз вона працює в профспілці для іммігрантів, а розпочинала свою труфдову діяльність у барі. Згодом вивчила мову, здобула освіту юриста і стала перекладачем у суді. Сьогодні вона допомагає новоприбулим українцям отримати документи на легальне проживання в Італії.
Джерело: Глобал Аналітик