Нещодавно Світовий банк провів дослідження з метою з’ясувати, в які країни прагнуть потрапити найбільше мігрантів. Як і очікувалося, сенсації не сталося: США, Англія, Канада та Австралія як і раніше найбільш бажані для більшості мігрантів.
Як наголошується в доповіді, складеній за результатами дослідження, незважаючи на зростання числа біженців, що становлять помітну частину в загальносвітових міграційних процесах, загальний тон глобального переміщення людей задають все ж кваліфіковані фахівці, які переїжджають за кордон за власним бажанням, а не з примусу.
«Виникає певна модель, в якій висококваліфіковані мігранти виїжджають з широкого кола країн і прямують до вузького кола країн. Зокрема, в Сполучені Штати, Сполучене Королівство, Канаду і Австралію», – йдеться в доповіді Світового банку.
Як показало дослідження, найбільше кваліфікованих фахівців приймають США. Приблизно 40% мігрантів цієї категорії, переїжджають саме в Штати, тоді як на Канаду, Англію і Австралію разом узятих припадає лише 35%.
Також дослідження показало, що в останні роки встановилася чітка тенденція зростання числа кваліфікованих жінок-мігрантів.
Інші високорозвинені країни, такі Франція, Німеччина і Іспанія намагаються скласти конкуренцію англосаксонській четвірці в залученні висококваліфікованих мігрантів, але поки їм це не вдається. Наприклад Німеччина, яка є одним зі світових лідерів за кількістю мігрантів, утримує позиції в цьому рейтингу переважно за рахунок низько- і середньокваліфікованих іноземних працівників.
В окремих галузях лідерство англосаксів із залучення спеців екстра-класу просто приголомшує. Наприклад, в Силіконовій долині – головному центрі айті-галузі США – 75% програмістів є вихідцями з інших країн. А, наприклад, в Західній Австралії іноземцями є більше половини лікарів.
Джерело: Zarobitchany.org