Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Україна може залучати трудових мігрантів із Середньої Азії

Головна
|
Відео/фото
|
Україна може залучати трудових мігрантів із Середньої Азії

Україна може залучати трудових мігрантів із Середньої Азії

Середа, 31 Липень 2019 - 05:14

Важливим пунктом для влади буде не лише створення стратегії щодо повернення трудових мігрантів в Україну, а й щодо залучення сюди заробітчан з інших держав. Можливо, сюди можуть приїхати мешканці Середньої Азії. Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив голова Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Він наголосив: офіційні дані щодо кількості українців, які постійно працюють закордоном, ще дуже оптимістичні. «За оцінками нашої асоціації, закордоном перебуває приблизно 5 мільйонів українців. Темпи трудової міграції кажуть нам лише про одне: новий склад Кабінету Міністрів, депутатський корпус, експерти разом мають напрацювати нову стратегію щодо повернення трудових мігрантів в Україну», – зазначив Воскобойник.

Окрім того, за його словами, ще одним важливим пунктом буде створення нової стратегії щодо залучення до України трудових мігрантів з інших країн. Адже ми втрачаємо людей не лише через трудову міграцію, а й маємо жахливу демографічну ситуацію.

«Хто до нас поїде? Поїдуть мешканці більш бідних країн, так само, як українці з бідної держави їдуть працювати до Польщі, Чехії та країн Балтії. Не потрібно ставитись зверхньо до тих людей, які зараз мешкають у Середній Азії, бо можливо саме вони і будуть працювати у нас в Україні», – зауважив експерт.

Та водночас він зазначив: тільки-но громадянин нашої держави виїжджає закордон, держава відразу ж про нього забуває. Яскравим підтвердженням цих слів є неможливість таким українцям брати участь у виборчих процесах.

«Там голосує лише приблизно 1% тих, хто перебуває закордоном. Це і є наочним прикладом того, що потрібно змінювати. Слід захищати українців і починати це робити ще тут, з України – просуваючи легальне працевлаштування, лібералізацію ринку міжнародного працевлаштування і таке інше», – вважає Воскобойник.

Водночас він підкреслив: у сучасному світі, який є вільним і прозорим, а кордони майже зникають, жодним чином не вдасться втримати людину, яка бажає заробляти гроші.

«Якщо в Україні мінімальна зарплата зараз складає 140 євро, в Польщі – 560 євро, а в Німеччині – вже 1600, то яким чином ви втримаєте людей в Україні? Загалом, значною мірою їде молодь у віці від 20-35 років. Їх майже 60%. Їдуть чоловіки, жінки, люди з вищою освітою. Однак, найголовніше – 93% тих, хто виїздить закордон, працюють у сфері звичайної фізичної праці. Українці працюють на будівництві, в сільському господарстві, у сфері обслуговування», – розповів Василь Воскобойник.

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy