Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Заробітчани інвестують в економіку України в 4,7 рази більше ніж всі закордонні інвестори

Головна
|
Новини
|
Заробітчани інвестують в економіку України в 4,7 рази більше ніж всі закордонні інвестори

Заробітчани інвестують в економіку України в 4,7 рази більше ніж всі закордонні інвестори

Вівторок, 30 Серпень 2016 - 13:05

Мільйони українців, перетворившись в гастарбайтерів, щорічно заробляють мільярди доларів, які потім підживлюють хвору вітчизняну економіку. Та так, що гастарбайтери в результаті стали головними інвесторами України!
За даними Нацбанку, за минулих півроку всі закордонні інвестори перерахували в Україну до 800 мільйонів доларів. А наші заробітчани за ці ж півроку (за даними все того ж Нацбанку) тільки офіційно перевели в Україну з-за кордону 3,77 мільярда доларів! Таким чином, гастарбайтери інвестували в країну в 4,7 рази більше, ніж всі наші західні спонсори.
За найбільш обережними прогнозами авторитетної Міжнародної організації з міграції, це лише 60% валюти, що ввозиться в країну гастарбайтерами, а 40% її вони ще ввозять неофіційно (у кишені). У будь-якому випадку до кінця нинішнього року наші заробітчани ввезуть в країну близько шести з половиною мільярдів доларів. Чи не виходить таким чином, що тільки зароблена українськими гастарбайтерами валюта та ще особисті заощадження громадян країни утримують зараз курс гривні та й країну від катастрофічного дефолту?
Станом на 1 липня 2016 року, в п’яти районах Житомирської області (Брусилівському, Ємільчинському, Ружинському, Лугинському та Романівському) на одне вільне робоче місце претендують від 40 до 215 осіб. І працевлаштувати їх в першому півріччі цього року за допомогою держслужби зайнятості вдалося, на жаль, майже на тисячу менше, ніж в аналогічний період минулого року …
Багато молодих і найбільш працездатні жителі Житомирської області, що має давні родові та етнічні зв’язки з Польщею, їдуть на роботу саме туди (причому багато, виїхавши тимчасово, потім, влаштувавшись, забирають туди всю сім’ю). Втім, наші земляки працюють всюди — аж до Португалії і навіть за океаном. Їдуть навіть жінки передпенсійного віку, які вдома не мають ні найменшого шансу працевлаштуватися. Вони, хороші господині і кулінарки, доглядають за людьми похилого віку, немічними старими, у яких багаті діти. І не обов’язково в Італії, а, наприклад, і в … Москві.
Ось що про це розповідає 55-річна житомирянка Зінаїда М. «Звичайно, все моє московське життя обмежується квартирою і найближчими магазинами. А що поробиш — треба заробляти дітям, які отримують мінімалку. А мені в місяць платять 400 доларів — де я стільки зароблю в Житомирі?»
Дійсно, так звана середньомісячна номінальна зарплата в нашій області в січні-травні 2016 року за офіційною версією нібито склала 3597 гривень. Але це все одно за нинішнім курсом менше 150 американських доларів. Звичайно, наша літня землячка, виносячи горщики з-під московського паралітика, вважає, що їй дуже щастить … Але, на жаль, так було недовго: справа в тому, що так працювати зараз в Москві дозволено лише три місяці. Відновити роботу можна лише після такого ж терміну, а їй вже повідомили, коли вона вимушено повернулася до Житомира, що її «місце» швиденько зайняла така ж бідолаха з Чернігова …
Через жорстку політику по відношенню до українців в Росії, кількість наших гастарбайтерів там відчутно скоротилася. Хоча як і раніше туди охоче їдуть в основному буровики, зварювальники, авіабудівники, які заробляють по 2-3 тисячі доларів на місяць. Удома вони як і раніше не потрібні… Адже відповідні галузі в Україні ледь животіють: за даними Держстатистики, частка всього вітчизняного будівництва в ВВП країни в минулому році склала лише 2,2%, всієї добувної промисловості та розробки кар’єрів — 4,7 % …
Нагадаємо, гастарбайтери, як і раніше найбільше валюти везуть з Росії (1,1 млрд дол.), Далі по рейтингу США (0,5 млрд), Німеччина і Великобританія (по 0,2 млрд).
Джерело: Журнал Житомира

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy