Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Життя країни за рахунок трудових мігрантів

Головна
|
Новини
|
Життя країни за рахунок трудових мігрантів

Життя країни за рахунок трудових мігрантів

П’ятниця, 27 Січень 2017 - 07:38

Ще три роки тому був зроблений прогноз, що Україну залишить найближчим часом 5-7 млн чоловік, які поїдуть на заробітки за кордон. Цей прогноз сьогодні реалізовується. Останні дані з Польщі свідчать, що за минулий рік близько 1,3 млн українців там тимчасово працювали, а близько 300 тис. наших співвітчизників отримали постійну роботу в Польщі.

Але привертає громадян України не тільки ця країна. Наші люди активно їдуть працювати до Італії, Німеччини, Угорщини, Чехії та навіть Греції. За даними Міжнародної міграційної організації, в позаминулому році в ЄС працювало і навчалося близько 1,2 млн. українців. Але ще близько 1 млн. українців, як вважають окремі експерти, живе в ЄС нелегально. Те ж саме спостерігається і в країнах СНД. Згідно з офіційними даними Росії, в цій країні мають дозвіл на постійну роботу 2,2 млн. українців і близько 2 млн. працює нелегально. Останнім часом збільшився потік українців, які виїжджають на роботу в Білорусь, Казахстан, а також до Туреччини, ОАЕ, Малайзії та інших азійських країн.

Потік трудових іммігрантів з України наростає, і це добре. По-перше, це знижує напругу на наш ринок праці. Завдяки цьому, безробіття в країні, відповідно до методики Міжнародної організації праці, не перевищує 9%.

Без трудової імміграції Україну просто-таки захлеснула б хвиля гіпербезробіття. Тому якщо ще в 2014 рік представники української влади закликали громадян повертатися в Україну і обіцяли створення нових робочих місць, то останнім часом і представники влади, і незалежні експерти, що працюють на уряд, вже хвалять трудову міграцію і вважають, що це позитивне явище, яке показує успішність реформ, здійснюваних українською владою.

По-друге, і це найголовніше, українські гастарбайтери рятують валютний ринок України і фактично насичують країну валютою. За 11 місяців 2016 року, наші заробітчани перерахували на батьківщину близько $ 7 млрд тільки по офіційних каналах.

У той час, як сальдо припливу зарубіжних інвестицій, з урахуванням $ 1 млрд кредиту МВФ, за 11 місяців 2016 року склало близько $ 1,7 млрд. Без грошей українських гастарбайтерів курс долар / гривня давно був би 50 грн. Багато в чому, завдяки грошам заробітчан, НБУ зміг за минулий рік скупити на міжбанку близько $ 2,6 млрд для поповнення золотовалютних резервів.

Що ж стосується експорту робочої сили, не варто вважати, що трудова міграція – це тільки прерогатива бідних і слаборозвинених країн. Згідно з рейтингом Світового банку, до п’ятірки світових лідерів по притоку грошей гастарбайтерів, поряд з Індією і Бангладеш, входять Франція та Німеччина. В умовах глобалізації багато жителів Франції і Німеччини працюють за кордоном і перераховують гроші на батьківщину. Тим самим вони допомагають економіці своїх країн.

Україна в цьому напрямку повторює досвід європейських країн. Хоча варто сказати, що для нашої країни великим прикладом трудової міграції виступає не Німеччина, а, скоріше, Сербія, Чорногорія, Албанія і навіть Грузія. Світовий банк за 2015 рік підрахував показник співвідношення грошей гастарбайтерів до ВВП країн світу. У Сербії цей показник виявився 9%, в Албанії – 9,2%, в Грузії – більше 10%, а в Україні всього 6,5%. Є ще простір для зростання.

У перспективі наша країна може взяти приклад з Грузії, яка після 2005 року почала активно нарощувати експорт робочої сили, і за рахунок грошей гастарбайтерів вирішувати проблеми в економіці країни. Якщо Україні вдасться підвищити показник співвідношення грошей гастарбайтерів до ВВП до 10%, це буде великим успіхом нашої української влади і покаже, що реформи були зроблені правильні і своєчасні.

Польща вже заявляє, що вона готова надати сезонну роботу 4 млн іноземних робітників і нічого не має проти того, щоб ці працівники були і з України. Тому приплив гастарбайтерів з нашої країни до Євросоюзу буде тільки наростати.

Якщо ж Україна отримає безвізовий режим, який забороняє легально працювати в ЄС, але дасть можливість в кілька разів збільшити кількість нелегальних українських заробітчан. Хоча, крім Європейського союзу і СНД, наші люди незабаром будуть частіше їздити на заробітки в країни Азії та Африки.

Україна може похвалитися кваліфікованими будівельниками, лікарями і вчителями, яких не завжди вистачає в таких країнах, як Гана або Ангола, а для українців – це шанс знайти роботу з зарплатою значно більше, ніж удома. А це означає, що можна буде частину грошей переправляти в Україну і тим самим допомагати економіці країни.

Швидше за все, за підсумками 2016 року, загальна сума грошей, яка по офіційних каналах надійшла в Україну від заробітчан, складе близько $ 8,5 млрд. У 2017 році, в зв’язку з ростом трудової міграції, цей показник повинен вирости до $ 10 млрд, а в 2020 році можна сміливо очікувати, що за рахунок експорту робочої сили країна зможе заробити до $ 15-17 млрд.

Це дозволить нам обходитися без кредитів МВФ, без проблем погасити старі кредити Міжнародного валютного фонду та інших зарубіжних інвесторів, і навіть почати інвестувати гроші від імені уряду України в інші країни. Для країни головними зарубіжними інвесторами були і будуть люди, які працюють за кордоном.

Гроші, що надходять в Україну, – це не закордонні інвестиції, які потрібно потім повертати, це – фактичний дохід країни. Оскільки валюта витрачається на території України і НБУ може завжди скуповувати її в достатніх кількостях для формування золотовалютних резервів. Тому зростання трудової міграції – це пріоритетний напрямок розвитку економіки на найближчі роки і на майбутнє. Без грошей гастарбайтерів країна не зможе вижити.

Джерело: UBR

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy