Міністерство закордонних справ пояснює збільшення кількості відмов громадянам України у в’їзді в Ізраїль зростанням кількості тих, хто незаконно там залишився задля працевлаштування. Про це на прес-клубі повідомив голова департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.
“Аналіз динаміки, яка свідчить, що кількість відмов збільшується, зумовив необхідність вивчити питання і провести серію консультацій із послом Ізраїлю в Україні”, – сказав він. Статистичні дані, за його словами, свідчать, що у 2012 році кордон Ізраїлю перетнули 92 тис. громадян України, а повернулися в Україну – 91 тис.; у 2014 році 92 тис. українців в’їхало в Ізраїль, повернулося – 89 тис.; у 2016 році в Ізраїль в’їхало 116 тис. осіб, повернулося – 104 тис.
“Ці показники дають підставу вважати ізраїльській владі, що певна категорія громадян України залишається там на тривалий час задля працевлаштування”, – зазначив Кирилич. У зв’язку з цим МЗС закликає громадян України, які в’їжджають в Ізраїль у рамках безвізового режиму, переконливо і за допомогою документів довести відповідність мети своєї поїздки в аеропорту.
Так, туристам необхідно мати при собі зворотний квиток, підтвердження бронювання готелю, суму коштів, достатню для запланованого перебування в Ізраїлі, а також поліс медичного страхування. Особам, які в’їжджають з гостьової метою або для лікування, необхідно мати запрошення з персональними і контактними даними сторони, котра приймає.
МЗС також звертає увагу, що для отримання права на працевлаштування на території Ізраїлю громадянам України необхідно звертатися в ізраїльське посольство в Україні для оформлення робочої візи (Б-1).
Нагадаємо, 21 липня 2010 року Україна й Ізраїль уклали міжурядову угоду про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Ізраїлю. Договір передбачає, що громадяни України й Ізраїлю можуть перебувати на території іншої країни без отримання візи щонайбільше 90 днів у межах 180 днів із дати першого в’їзду.
Джерело: Цензор.нет