Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

За які гроші українці готові працювати за кордоном?

Головна
|
Новини
|
За які гроші українці готові працювати за кордоном?

За які гроші українці готові працювати за кордоном?

Субота, 19 Червень 2021 - 06:57

Літо час не лише для відпочинку, а й розпал трудової міграції. Навіть світова коронавірусна криза не зупинила процес глобалізації ринку праці. Та чи така прибуткова робота за кордоном, як про неї кажуть?

Будівельник – одна з найпопулярніших професій серед трудових мігрантів. Саме на таких роботах, за словами досвідчених заробітчан, можна отримати непоганий прибуток. Щоправда, працювати доведеться фізично по 10-12 годин на день.

Михайло має п’ятирічний досвід роботи за кордоном. Починав ще 2013-го. Розповідає, тоді іноземні фірми висували до будівельників м’якші вимоги, ніж вітчизняні, тож і гроші можна було заробити швидше. Михайло, майстер дільниці: “На той час зарплата в Україні була набагато нижча, на теперішній час, коли рух з Європою почався, в Україні зарплати виросли, розцінки на будівельні роботи так само. Тому зараз є позиції, по яких платять в Україні більше, ніж в Європі”.

Та платять більше лише в кількох обласних центрах та у столиці. У жителів віддалених регіонів і маленьких міст вибір невеликий – роботи мало і гроші дрібні. У пошуках кращої долі їдуть зазвичай до Чехії, Угорщини та Польщі.

Василь Воскобойник, президент асоціації “Всеукраїнська асоціація компаній із міжнародного працевлаштування”: “За різними оцінками за кодоном працює від трьох до п’яти мільйонів українців. Потрібно розуміти, що в Україні вже сформувався прошарок населення, приблизно 13-16% від усього населення України – це люди, які постійно залучені до трудової міграції. Польща видала українцям 1 млн 800 тис. запрошень на роботу і ця цифра не набагато менша, аніж вона була у 2019, або 2018 роках. І це говорить про те, що, попри карантинні обмеження, українці шукають для себе роботу за кордоном”.

Заробити, за фахом з дипломом про вищу освіту, за кордоном складніше. Зазвичай, на заваді стає мовний бар’єр. Юрій – лікар з України. Розповідає, німецьку вчив давно. Аби почати будувати кар’єру закордоном – складав іспити та підтверджував диплом. Тепер більше як рік живе та працює у Німеччині. Зізнається, їхав у пошуках вищого рівня життя.

Юрій, лікар: “Причин для миграции было достаточно много. Первая – это отсутствие системы здравоохранения, как таковой. Второй пункт – это заработная плата. Печальная тема, конечно же, для нас всех, медиков из Украины. Третий пункт – это отсутствие инфраструктуры и плохая окружающая среда, можно сказать. Для меня это очень важно. Хотелось жить в каких-то прогрессивных местах, где не только бетонные монолиты строятся, но и ощущать себя в каком-то сбалансированном мире”.

Сальдо міграції в Україні досі залишається від’ємним. Щоправда, останнім часом іноземців на українській роботі побільшало.

Сергій Марченко, засновник рекрутингової компанії “Борщ”, експерт ринку праці: “Зараз, якщо ви викличете таксі в Києві, ви дуже часто зможете побачити за кермом араба, індуса, африканця і дуже часто ці люди не можуть говорити українською і навіть англійською – тобто, вони тикають в планшет і показують адресу, ти сідаєш і їдеш. Багато людей займаються доставкою. Ми бачимо приблизно той самий процес, коли поляки поїхали в Англію, замість них поїхали працювати українці в Польщу, так і українці їдуть в Польщу, а замість них приїжджають індуси і працюють”.

Подолати мовний бар’єр – дійсно найперша задача для іноземця, який працює за кордоном. Двадцятип’ятирічний Джоб приїхав до України два роки тому з Камеруну. Поки вчить мову та підробляє таксистом – відкладає гроші на навчання у виші – планує стати інженером.

Джоб, таксист: “Взагалі, єдина можливість тут заробити – стати водієм таксі, тож у мене був невеликий вибір. дуже складно працювати, коли ти не розумієш мови. Клієнт дзвонить тобі, щось питає, наприклад, твою геолокацію, а ти нічого не можеш відповісти”.

Зізнається, в Україні, рівень життя вищий, ніж у Камеруні, тож додому повертатися не планує. Загалом тенденція збільшення трудових мігрантів могла б покращити рівень української економіки. Щоправда, для цього, за словами експертів, потрібна послідовна державна політика – зі збільшення кількості робочих місць.

Джерело: Подробности

 

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy