43% наших громадян хочуть працювати на німецьких підприємствах
Розрив між рівнем економічного розвитку, заробітних плат і умовами життя в Україні і країнах ЄС залишається як і раніше високим. Тенденції до зниження немає. Це означає, що в 2020 році нас очікує продовження хвилі трудової міграції.
Поки що основна маса українців працює човниковим методом – півроку на заробітках, кілька місяців вдома. Але нескінченно довго це тривати не може. Якась частина людей емігрує, інші віддадуть перевагу поверненню на батьківщину – пропорція буде залежати від умов життя і стабільності в Україні.
Більш того, очікується, що в 2020 році Німеччина відкриє свій ринок праці для громадян з країн, що знаходяться поза межами ЄС, в тому числі для українців. Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, 43% наших громадян хочуть працювати на німецьких підприємствах. Перш за все там будуть затребувані фахівці. Якщо українець зможе влаштуватися в Німеччині за фахом, можна гарантувати, що через кілька років він перетвориться в емігранта.
Що стосується промисловості, то в кількісному відношенні істотного відтоку кадрів за кордон не відбувається, але й повернення також чекати не доводиться. Відтік професіоналів за кордон відбувається при практично повній відсутності підготовки нових. Старі і досвідчені кадри або виходять на пенсію, або їдуть працювати в інші країни, де вони можуть заробити в рази більше, а також забезпечити собі і своїм рідним стабільне і прогнозоване життя.
Якщо в країну не будуть надходити інвестиції і відкриватися нові підприємства, люди не стануть чекати хороших часів і просто поїдуть на заробітки за кордон.
Як утримати людей?
Утримати громадян вдома буде дуже складно, особливо якщо ми говоримо про фахівців, які затребувані в інших країнах. Необхідно поліпшення відразу декількох параметрів, які впливають на життя людей:
- ліквідація розриву в економіці в порівнянні з сусідніми країнами ЄС;
- образ майбутнього, заради якого українці будуть готові жити і працювати вдома;
- сучасні умови роботи у вітчизняного роботодавця;
- низька криміногенна ситуація в країні тощо.
Щоб все вищесказане стало дійсністю, буде потрібно не менше 10 років кропіткої роботи не тільки чиновників і державних установ, а й бізнесменів, а також простих українців. Ось тоді навіть ті наші громадяни, які виїхали за кордон, задумаються про повернення додому.
Джерело: GMK Center