У Німеччині бундесрат в п’ятницю, 26 березня, більшістю голосів підтримав закон про продовження режиму епідемії національного масштабу до 30 червня. В залежності від темпів поширення інфекції, протиепідемічні заходи можуть або посилювати, або послаблювати навіть на земельному, регіональному, районному чи міському рівні. Однак, попри локдаун і обмеження, кордон Німеччини відкритий. Приїхати сюди можна лише за вагомих підстав, скажімо, в разі нагального відрядження.
Що трапиться, якщо я приїду до Німеччини з країни, стосовно якої діє попередження щодо подорожей, – наприклад, з України? Мене не пропустять на прикордонному контролі в аеропорту?
Якщо Ви маєте намір в’їхати до Німеччини з України, не маючи права на проживання у ФРН чи іншій країні Шенгенської зони, вам необхідно буде повідомити вагому підставу для в’їзду. Ці підстави перевіряються співробітниками авіакомпанії, літаком якої Ви летітимете, ще до вильоту. Лише після здійснення такої перевірки Вам дозволять сісти в літак. Однак існує імовірність, що Вас не пропустять в аеропорту в Німеччині, якщо відповідні посадовці вирішать, що вказані Вами причини для подорожі не є вагомими або якщо незадовго до цього відбулися зміни у правилах в’їзду і набули чинності нові обмеження. У такому разі доведеться летіти назад. Але оскільки кошти, пов’язані з таким поверненням, має відшкодовувати авіакомпанія, вона зазвичай перевіряє, чи дозволений в’їзд до Німеччини. Якщо ж названу Вами підставу для прибуття вважатимуть вагомою і Вам дозволять в’їзд у Німеччину, для Вас все одно лишатиметься обов’язковою норма про 10-денний карантин.
Кому треба пройти тест на коронавірус?
Починаючи з 29 березня всім, хто прибуває до Німеччини літаком, навіть з тих “зелених” країн та регіонів, потрібно пройти тест на коронавірус ще до прибуття в Німеччину – і їхати лише за його негативного результату. До цього тест необхідно було робити при прибутті з країн з високим рівнем ризику зараження та в яких поширені варіанти коронавірусу.
Приймаються такі види тестів: ПЛР-тести, тест за допомогою петльової ізотермальної ампліфікації (LAMP), ТМА-тест, а також експрес-тести на антигени. Тести на антитіла натомість не приймаються. Результати тесту можна надавати в паперовій формі або в електронній.
Аналіз для тесту треба здати щонайпізніше за 48 годин до прибуття й пред’явити в аеропорту ще до посадки. Для тих осіб, хто в’їжджає до Німеччину з “зон ризику”, вимога мати при собі негативний тест на коронавірус поширюється і на інші види транспорту.
Джерело: DW