За результатами соціологічних опитувань, 40% українців шукають роботу за межами України. У пошуках кращого місця роботи вони часто забувають про пильність і довірливо несуть документи і гроші фіктивним компаніям-посередникам з міжнародного працевлаштування.
“90% ринку компаній, що займаються посередництвом у міжнародному працевлаштуванні, це відверті шахраї”, – говорить експерт міжнародного ринку праці Василь Воскобойник.
Фахівці розповіли, що такі компанії-помічники з працевлаштування зазвичай виманюють гроші у потенційного клієнта за візу, а потім просто зникають з поля зору.
“Компанії, які повинні практично за руку відвести клієнта до роботодавця, в більшості випадків навіть і не думають цього робити. Зазвичай такі компанії працюють 2-3 тижні, потім офіс з’їжджає, телефони відключаються”, – зізнався журналістам каналу “Україна” експерт в пошуку роботи за кордоном Сергій Комащук.
Щоб не стати жертвою такого працевлаштування, експерти радять перевірити у фірми-посередника наявність ліцензії на їх діяльність. Список компаній, які мають дозвіл на надання подібних послуг, зазначений на офіційному сайті Міністерства соціальної політики. Також слід звернути увагу на договір, який компанія-посередник з міжнародного працевлаштування пропонує підписати своєму клієнтові. Двосторонній договір – основний документ, який захищає права клієнта.
“У договорі обов’язково має бути вказана повна назва юридичної особи, яка надає послуги, номер ліцензії, на підставі якої компанія здійснює свою діяльність, а також сума грошей, яку повинен сплатити клієнт. І ця сума повинна збігатися з тими прибутковими документами, відповідно до яких передаються гроші клієнта юридичній особі”, – розповів у програмі “Ранок з Україною” Василь Воскобойник.
Але правильно складений договір не завжди гарантує успішне працевлаштування за межами України. Зазвичай іноземний роботодавець просить потенційного співробітника пройти тестове завдання безпосередньо вже в своєму офісі, результати якого не завжди задовольняють компанію-роботодавця. Тому експерти радять заздалегідь підготуватися до додаткових завдань від роботодавця.
Фахівці сфери працевлаштування вважають, що отримати бажану роботу за кордоном і не потрапити у трудове рабство реально. Потрібно просто бути уважним на всіх етапах оформлення документів – перевірити легальність діяльності компанії-посередника, безпосередньо компанії-роботодавця, а також вивчити всі деталі трудового договору. Тоді з’явиться шанс отримати роботу мрії.
Джерело: Сегодня