Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Втрати України через трудову міграцію

Головна
|
Новини
|
Втрати України через трудову міграцію

Втрати України через трудову міграцію

Середа, 14 Липень 2021 - 18:18

Українські заробітчани сплачують з кожним роком усе більше відрахувань у польські фонди соціального страхування, а в Україні навпаки зростають проблеми із їх наповненням.

За останні пів року кількість українських платників внесків до системи соціального страхування (ZUS) Польщі зросла на 15% (до 603,5 тис. платників). Серед сукупної кількості іноземців у понад 818 тисяч осіб, що сплачують соцвнески у Польщі, близько 74% (а це більше 600 тисяч осіб) з них – люди з українським громадянством, повідомили в ZUS.

У той же час, за даними Державної податкової служби України середня кількість застрахованих осіб в Україні станом на 1 січня 2021 року зменшилась порівняно із показниками в той самий період 2020 року на більш ніж 406 тисяч осіб. У затверджених бюджетами Пенсійного фонду і фондів соціального страхування на 2020 рік запланували отримати понад 314 мільярдів гривень від єдиного соціального внеску. Проте у минулому році фонди із запланованих коштів недоотримали 20 мільярдів.

На думку економічного оглядача Тижня Олександра Крамара, кошти заробітчан сприяли б появі сотень тисяч робочих місць, що створило б умови для повернення певної частини трудових мігрантів та сприяло б економічному розвитку: “Лише протягом 2015–2020 років приватні перекази з-за кордону, що їх традиційно розглядають як переважно надходження від заробітчан, за даними НБУ, становили майже $59 млрд. Це більше, аніж усі іноземні інвестиції за 30 років незалежності України”.

Це важливе зауваження, враховуючи, що за різними підрахунками наразі в Польщі живе та працює близько 1-1,5 млн українців. Однак через непослідовну державну політику наразі цей ресурс розподілився між витратами на імпортні споживчі товари та ринком нерухомості, що спричинило зростання цін на ньому, які, у свою чергу, йдуть у розріз із реальною економічною ситуацією в Україні.

“Сукупний дефіцит торгівлі через витрати на імпортні товари за ті ж таки 2015–2020 роки становив $34,3 млрд. І це йдеться лише про офіційні дані, без урахування контрабанди та сірих схем заниження митної вартості товарів”, – пояснив Олександр Крамар.

“Однак незалежно від того, чи гроші заробітчан були залиті в бетон, чи залишили країну у вигляді оплати за імпортні споживчі товари, цей ресурс був змарнований з погляду можливого розвитку виробництва в країні та створення додаткових робочих місць. У результаті працездатні громадяни продовжують покидати країну і сплачувати податки і соціальні відрахування в інших країнах. Натомість в Україні наростають проблеми із дефіцитом коштів в бюджеті, соціальних та пенсійних фондах, тягар яких усе більше лягає на тих, хто залишається в країні”, – Олександр Крамар стверджує, що це провокує ще більшу кількість громадян на виїзд за кордон.

Олександр Крамар вбачає покращення ситуації у створенні умов для збільшення внутрішнього виробництва на заміну витратам на імпортні продукти, “щоб кошти, які надходять в країну від експорту сировини та трудових ресурсів не залишали її тут же в обмін на готові товари, які продукуються виробниками інших країн”.

Джерело: Тиждень

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy