Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Український медперсонал не має мотивації працювати вдома

Головна
|
Новини
|
Український медперсонал не має мотивації працювати вдома

Український медперсонал не має мотивації працювати вдома

Середа, 16 Листопад 2016 - 07:00

На сьогодні не є секретом той факт, що умови праці медпрацівників в Україні бажають бути кращими. Мова іде не лише про низький рівень заробітної плати, а й відсутність мотивації у професійній діяльності лікарів. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.
“Це стосується не виключно лише заробітної плати, це стосується мотивації персоналу до своєї професійної діяльності. У нас немає офіційної статистики, але з того, що до нас надходить інформація (не статистична), то це, як правило, більше стосується областей, які ближче розташовані до прикордонних зон. Ні для кого не секрет і той факт, що в тих країнах, які близько межують з Україною, є суттєвий дефіцит кадрів, особливо середнього медичного персоналу. І багато хто їде за кордон, у тому числі нелегально”, — повідомив він.
Р. Ілик також відзначив, що одним із шляхів покращення мотивації у професійній діяльності лікарів є зміна законодавства у сфері ліцензування профдіяльності медперсоналу. Адже відповідно до чинного законодавства, в Україні ліцензуванню підлягає сама медична практика як господарський вид діяльності, у той час як у більшості передових країн ліцензії отримують самі медпрацівники.
“Якраз у цьому напрямку, в рамках реформ, які МОЗ планує впроваджувати з 2018 року, ми започатковуємо роботу, напрямки якої стосуються змін у частині ліцензування професійної діяльності медпрацівника. Тобто, станом на сьогодні у нас ліцензується сама медична практика як господарський вид діяльності, а у більшості передових країн, ми бачимо, що ліцензії отримують безпосередньо самі медпрацівники. На наш погляд, в рамках реформ, які розпочинаються з первинної ланки, це дає можливості більшій кількості медпрацівників якраз працювати у форматі індивідуальних практик, в тому числі приватних. Ми розуміємо, що потрібні зміни до чинного законодавства, потрібні підзаконні акти, які врегулюють це питання. Це важливий аспект, який дасть можливість у цьому полі вибудувати правильну мотивацію медпрацівника до своєї діяльності”, — відзначив він.
Також, за словами Р. Ілика, аби пришвидшити реформу у сфері системи охорони здоров’я, Україна має застосувати комплексний підхід. “Так, питання реформи галузі стоїть гостро. І безумовно, ця реформа має бути комплексною. Зміни, які ми хочемо впроваджувати, повинні відбуватися по кількох паралельних напрямках. Наприклад, у 2017 році те, що ми найбільше хочемо зробити — це реформування галузі на первинній ланці. Далі все поетапно”, — розповів він.
Наразі, як наголосив експерт Олег Спіженко, проблема відсутності молодих і професійних кадрів у медицині стоїть не менш гостро, аніж потреба у залученні інвестицій. “На сьогоднішній день – проблема знайти персонал. Навіть якщо будуть величезні інвестиції з Ізраїлю чи Німеччини із замахом на будівництво міської лікарні у Києві, то у нас не стане не фінансової можливості, а саме кадрового потенціалу” — зазначив О. Спіженко.

Джерело: UNN

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy