Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Українські трудові мігранти їдуть з Росії на Захід

Головна
|
Новини
|
Українські трудові мігранти їдуть з Росії на Захід

Українські трудові мігранти їдуть з Росії на Захід

Вівторок, 30 Червень 2020 - 17:42

Американське видання EurasiaNet повідомляє, що зараз трудовим мігрантом є кожен сьомий працюючий за наймом українець. У статті наводяться дані щодо кількості трудових мігрантів, основних причин її збільшення й обсягу грошових переказів в Україну.

Дані показують, що українці користуються ослабленням візових обмежень для пошуку роботи в Євросоюзі, підтримуючи таким чином українську економіку, яка переживає непрості часи. Поворотним моментом для української трудової міграції став 2014 рік, коли Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС і одночасно виявилася втягнутою в конфлікт з підтримуваними Росією бойовиками на Донбасі. Сукупність цих подій перенаправила потік заробітчан з Росії на Захід, що сприяло швидкому зростанню числа громадян України, які працюють за кордоном на законних підставах.

Згідно з даними Державної міграційної служби України, у 2010-2012 роках за кордоном працювали майже 1,2 мільйона українців. До 2019 року, за даними Міністерства соціальної політики, їх кількість зросла до 3,2 мільйона, причому, згідно з опублікованим у квітні звітом Європейської комісії, 2,7 мільйона з них припадало на Євросоюз. У документі Єврокомісії також зазначається, що трудовим мігрантом є приблизно кожен сьомий працюючий за наймом українець.

Тривалий період економічних негараздів в Україні, в основному через нездатність уряду приборкати корупцію, є основною причиною того, що люди їдуть працювати за кордон, пояснив Василь Лопух, директор адміністрації Наукового товариства імені Шевченка, організації, що базується в Нью-Йорку й займається вивченням України.

“Вони [урядовці] створюють тенденцію стагнації попиту на [внутрішню] робочу силу, яка спонукає українців шукати роботу за кордоном”, — сказав Лопух.

До 2014 року основним напрямком для українських трудових мігрантів була Росія. Але захоплення Кремлем Криму і його дії на Донбасі викликали різкий розворот міграційного потоку в бік ЄС, особливо Польщі. У 2014-2016 роках кількість українських трудових мігрантів в ЄС зросла на 42%. У 2019 році майже 1 мільйон українців працювали в польському сільськогосподарському секторі.

У 2015 році Україна прийняла закон про зовнішню трудову міграцію, метою якого є зміцнення соціального і правового захисту працюючих за кордоном. Крім того, у 2017 році уряд реалізував дорожню карту з метою “забезпечити реінтеграцію трудящих-мігрантів і членів їх сімей в суспільство”. У тому ж році влада затвердила стратегію у сфері трудової міграції до 2025 року.

Регуляторні зміни спростили українцям процес працевлаштування за кордоном, а їх роботодавцям у приймаючих країнах — процес найму. У 2019 році майже 1800 фірм в ЄС мали офіційні угоди про наймання кваліфікованих українських працівників. Разом із кількістю трудових мігрантів зросли й грошові перекази в Україну.

За даними Світового банку, у 2018 році українські трудові мігранти переказали додому понад 14,7 мільярда доларів, що на 17% більше, ніж роком раніше. У 2019-му цей показник зріс до 15,8 мільярда доларів, що еквівалентно 9,5% ВВП країни. Але, як очікується, в поточному році через пандемію COVID-19 ці показники різко скоротяться по всьому регіону.

“Українська економіка залежить від зовнішньої трудової міграції, — сказала Марина Приходько, член ради директорів “Разом”, американської некомерційної організації, яка сприяє розвитку освіти та підприємництва в Україні. Багато областей, особливо вздовж західного кордону України, будують всю свою місцеву та обласну економіку навколо трудової міграції, та повністю інтегрували трудову міграцію у свої організаційні структури”.

Джерело: ZIK

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy