Зазнавши удару інсульту, українка в робочій квартирі понад дві години чекала, поки її польський роботодавець надасть допомогу. Однак, той відвіз її до сусіднього містечка, залишив на лавці і викликав поліцію до нібито п’яної особи — розповів Вітольд Горовський, почесний консул України в Познані. Драматичну історію консул дізнався від сестри постраждалої і її знайомих. Як повідомляє TVN24.pl справу тепер розслідує поліція і прокуратура. Драма розігралася 8 січня в одній з фірм під Środą Wielkopolską. Пані Оксана з Києва працювала тут раніше, і як твердить консул, знала власника.
Коли шукала нового працедавця, знову звернулася до нього. Він дав їй роботу та помешкання на території фірми. Раніше вона працювала там легально. Так мало бути й цього разу. З тією лише різницею, що згідно з даними консула, власник фірми не встиг дотриматися всіх формальностей. Інцидент мав місце на території фірми, але не під час роботи — підкреслив пан Горовський. Сестра жінки покликала на допомогу працівників. Шефа фірми попросили викликати лікаря або ж відвезти жінку до лікарні. Натомість власник тягнув час, скоріше за все через те, що жінка не була там легально працевлаштована. Після понад двох годин відвіз її до сусіднього містечка, залишив на лавці та викликав поліцію до нібито п’яної жінки — твердить Вітольд Горовський. За його словами, роботодавець попередив сестру потерпілої, що в разі питань поліції має казати, що його не знає і що він тільки їм допоміг.
– Жінку він залишив на одній з автобусних зупинок. Вона зазнала важкого інсульту, досі перебуває у лікарні у важкому стані. Допитати її поки немає можливості — розповів Анджей Боровяк, речник великопольської поліції. Жінка знаходиться в одній з познанських лікарень. Соціально-культурне товариство Польща-Україна проводить збір коштів на те, аби фінансово гарантувати її подальше лікування. За словами пана Горовського на лікування українки потрібно близько 15-19 тисяч злотих.
“Якщо буде зібрано більше, то вдасться покрити витрати на клінічного психолога, який розмовляє українською, що мало б суттєво допомогти в реабілітації. Якщо вдасться — тим часом — знайти інше джерело фінансування, то всі зібрані кошти підуть на подальшу реабілітацію постраждалої (зазвичай дуже затяжної при тяжкому інсульті)” – написав консул на своїй сторінці у Фейсбук. Журналіст TVN24 навідався на заклад де працювала українка, однак керівництва на місці не застав. Натомість у цеху пакування овочів з’явилися поліцейські. На разі, вони провели ряд допитів, котрі мають допомогти з’ясувати всі обставини цієї, доволі приголомшливої, справи. У вівторок з ранку на території підприємства також проводили контрольні перевірки представники відділу боротьби з економічними злочинами.
Правоохоронці зібрали інформацію, що допоможе їм відтворити перебіг подій 8 січня — підтвердив Анджей Боровяк, речник великопольської поліції. Окрім поліції, на місці з’явилися також представники Державної інспекції праці. Буде перевірена, зокрема, форма працевлаштування, легальність і дотримання заходів безпеки та гігієни праці на цьому підприємстві — повідомив Яцек Стрижевський з Окружної Інспекції праці в Познані. І додав, що про випадок їм стало відомо тільки 1 лютого. Тим часом, про кожен інцидент працедавець зобов’язаний повідомляти в Прокуратуру та Державну інспекцію праці.
Про цей випадок нічого не було повідомлено. Така поведінка є порушенням, а конкретно в цьому випадку злочином — наголосив пан Стрижеський. А відтак, справу розглядає й місцева прокуратура. Скоріше за все, чоловік буде звинувачений в ненаданні допомоги. Слідчі перевіряють також чи не було на підприємстві більше осіб працевлаштованих “на чорно”. Прокуратура порушила провадження в цій справі за нараження на небезпеку втрати життя чи нанесення значних ушкоджень здоров’ю — розповів Гжегож Гуче, районний прокурор у Środą Wielkopolską. Власнику фірми загрожує за це три роки ув’язнення.
Джерело: Наша Польща