Українці їдуть. На заробітки. Робити бізнес. На навчання. А багато – і назавжди. Виїжджають робочі, студенти, бізнесмени, вчені. Навіть ті дані статистики, які стають публічно доступними, дозволяють зрозуміти драматичний обсяг міграції робочої сили з України.
Починаючи з 1991 року, Україну залишили, за різними даними, близько 100 000 вчених. Для більшості фахівців актуальним залишається питання підвищення заробітної плати. На жаль, обмежений приплив зарубіжних компаній з іноземними інвестиціями призводить до занепаду ринку сучасних професій. Досить низькі зарплати змушують задуматися про можливість поїздки на заробітки в Америку, Європу, Австралію, Канаду тощо. Але чи настільки хороша така ідея, навіть для кваліфікованого працівника?
По той бік барикад
Конкурентоспроможні заробітні плати, премії за гарне виконання завдань і адекватне ставлення колег і начальства приваблює всіх, але мало хто замислюється про те, куди варто їхати, і чи потрібні його послуги в тій чи іншій країні.
За останніми даними представників США і ЄС кількість іммігрантів останні роки б’є рекорди і збільшується щорічно на 12-14%. Всі, хто шукає своє місце під сонцем, відправляються в пошуках кращого життя, залишаючи свій будинок на довгі місяці, а то й роки.
Цікавий факт! Європейці теж відправляються на заробітки в інші країни. Серед жителів Польщі найпопулярнішими країнами для трудової імміграції залишаються Іспанія та Чехія. Чехи, іспанці та італійці відправляються на заробітки до Німеччини і Великобританії. Жителі останніх їдуть в ОАЕ і Канаду.
Такий кругообіг робочої сили в країнах є нормою, навіть американські молоді фахівці їдуть з батьківщини, тому адекватні умови праці та заробітна плата – поняття відносне і вельми примарне.
Яких фахівців чекають на Заході
Якщо фізична праця оплачується мінімально, і крім міцного здоров’я від вас нічого не вимагатимуть, то існує ряд обов’язкових умов саме для фахівців.
Від вас зажадають:
• Профільну освіта, а краще дві або три – в суміжних професіях.
• Досвід роботи на аналогічній посаді або вище.
• Знання робочих процесів не тільки своїх, але і підлеглих (якщо ви претендуєте на керівну посаду).
• Знання декількох мов. Англійська мова та рідна мова країни, в яку ви вирушаєте – обов’язкові.
Маючи відмінні рекомендації, хороші знання професії і іноземних мов дозволять вам знайти високооплачувану посаду і в нашій країні. Ці факти змушують задуматися, наскільки актуальним буде трудова імміграція закордон. Уряд нашої країни робить все можливе, щоб виключити відтік кваліфікованих кадрів, і заохочує всілякими бонусами компанії, які залучають молодих фахівців до праці в нашій державі.
Звідки такий потік іммігрантів
У більшості випадків, величезна кількість трудових віз оформлюють звичайні роботяги, для яких заробіток в $ 100 на батьківщині залишається мізерним. Їм пропонують в десять разів більше в сусідніх державах, і це справді добра пропозиція для більшості.
Зміна громадянства і подорожі
Варто відзначити, що не рідкісними бувають випадки, коли дійсно потрібні фахівці виїжджають на півроку-рік за трудовим договором працювати в інші країни. Незважаючи на відмінну посаду, високу заробітну плату і всілякі бонуси людина просто хоче тимчасово змінити обстановку, і так би мовити, світ подивитися. Непоодинокими бувають випадки і бажання змінити громадянство, але розглядати таких фахівців, як трудових іммігрантів, як мінімум неправильно.
Подивитися на людей і себе показати – відмінна ідея, до того ж, це можна назвати своєрідним обміном досвідом. Оклади фахівців на батьківщині і в інших країнах приблизно однакові, тому і додатковим заробітком такі поїздки назвати ніяк не можна.
Так що ж робити рядовим фахівцям
Керівники великих організацій і компаній зі світовим ім’ям ніколи не відмовляться прийняти на роботу кваліфікованого спеціаліста, незалежно від того, виходець він з країн ЄС або приїхав з нашої держави. Але варто розуміти, що важливою є кваліфікація, досвід і знання. Тільки з подібними якостями ви зможете знайти собі гідну роботу з хорошою оплатою, в іншому випадку, доведеться працювати за «копійки» не на самій легкій роботі.
Джерело: Hyser