В ході широкомасштабного рейду з перевірки агентств з тимчасового працевлаштування у федеральній землі Північний Рейн – Вестфалія на заході Німеччині затримано близько 90 осіб з, імовірно, підробленими посвідченнями особи. Як повідомили у вівторок, 10 серпня, в головному митному управлінні в Крефельді, в операції були задіяні понад 500 співробітників митниці і федеральної поліції.
Проводяться слідчі заходи щодо п’яти підозрюваних, за версією прокуратури, що мають відношення до роботи двох компаній з тимчасового найму в Юхене і Гревенбройх. Йдеться про чоловіків у віці від 31 до 50 років, які мають громадянство ФРН, Туреччини і Молдови. Як вважає слідство, вони “в великому обсязі” ввозили осіб, які не є громадянами ЄС, постачали їх підробленими документами та незаконно використовували в якості робочої сили. В основному, переправлення в ФРН здійснювалося з колишніх республік СРСР – зокрема, з території нинішніх України і Грузії.
Робітники були переважно задіяні в сфері логістики та складування. При цьому, зарплатня, що їм виплачувалася готівкою, була, імовірно, істотно менша від тієї, яка декларувалася в документах. Різницю обвинувачені, за версією слідства, привласнювали собі.
На думку слідчих спеціальної комісії, сформованої на замовлення прокуратури Менхенгладбаха, підозрювані діяли скоординовано. Вони набирали співробітників через спеціально створене агентство з працевлаштування і онлайн-платформи. Передбачається, що злочинці навіть придбали нерухомість для розміщення робітників.
Поліція провела обшуки в 20 житлових і комерційних приміщеннях в Гревенбройх, Бедбурзі, Юхене і Менхенгладбасі і конфіскувала носії інформації, а також, імовірно, підроблені посвідчення особи. У вересні 2020 року в ФРН пройшла серія масових обшуків у справі про нелегальне залучення робочої сили на м’ясопереробні підприємства Німеччини.
Слідчі дії проводилися стосовно двох компаній, які діяли незалежно один від одного, але по одній і тій же схемі. Вони організували ввезення на територію Німеччини з фальшивими документами працівників з країн Східної Європи. Шахраї допомагали їм у вирішенні питань з органами місцевої влади, забезпечували транспортом і житлом. За ці послуги фірми брали собі частину заробітної плати, одержуваної найманими працівниками. Під час обшуків у підозрюваних вилучено цінності на загальну суму в 1,5 млн євро.
У скоєнні злочину підозрювалися в цілому 10 людей – вісім чоловіків і дві жінки у віці від 41 до 56 років. Як підтвердили в поліції, серед підозрюваних і нелегальних працівників були громадяни України. Після того, як на м’ясокомбінаті компанії Tönnies – одному з найбільших в Німеччині – понад 1500 співробітників заразилися SARS-CoV-2 в центрі суспільної дискусії виявилися умови праці та використання іноземних працівників в галузі.
Джерело: DW