Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

У Німеччині поліція розшукує мігрантів з України на м’ясокомбінатах

Головна
|
Новини
|
У Німеччині поліція розшукує мігрантів з України на м’ясокомбінатах

У Німеччині поліція розшукує мігрантів з України на м’ясокомбінатах

Субота, 26 Вересень 2020 - 13:58

Німецькі поліцейські в середу, 23 вересня, обшукали понад 40 будинків і підприємств у рамках розслідування незаконного ввезення до Німеччини іноземних співробітників для роботи на м’ясокомбінатах. Серед нелегальних трудових мігрантів опинилися українці і білоруси.

За словами спікера федеральної поліції, поліцейські допитають більше 80 іноземців, які приїхали до Німеччини з країн Східної Європи, що не входять в Європейських союз, таких як Україна і Білорусія. Про це йдеться в статті Reuters.

У центрі розслідування – дві компанії, які підозрюють в незаконному ввезенні іноземців в Німеччину для роботи на м’ясокомбінатах. Під підозрою десять чоловік. «У цьому році м’ясопереробний сектор Німеччини критикували за широке використання працівників-мігрантів зі Східної Європи, оскільки тіснота і неналежний захист працівників сприяли спалахам коронавируса на німецьких підприємствах», – йдеться в статті.

Німеччина не перший день бореться з українцями, які нелегально пробралися в країну заради заробітку. Берлін вже вислав близько 300 українців, а за перші тижні вересня затримали 48 «заробітчан». Німецькі поліцейські відзначали, що українці не говорять справжню мету приїзду і показують підроблені трудові договори. Також нелегали показують біометричні українські паспорти без віз.

Потік «заробітчан» зростає, оскільки українець заробляє в Німеччині в рази більше, ніж в сусідніх європейських країнах. Зараз же легально потрапити до Німеччини не можна, оскільки країна не видає робочих віз. Однак українці при наявності біометричного паспорта і без трудової візи можуть заробити в Польщі, навіть незважаючи на карантин. Однак таке правило не поширюється для в’їзду в інші країни-члени Євросоюзу.

Голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник роз’яснив, що українським «заробітчанам» для працевлаштування в Чехії потрібна робоча віза, але документ не дозволить працювати в інших країнах ЄС. Для Німеччини, крім робочої візи, вже треба додати сертифікат про володіння німецькою мовою хоча б на рівні B1, тому Польща залишається найпопулярнішим напрямком для трудових мігрантів з України.

«Насправді, є країни, куди українці можуть поїхати на роботу на підставі біометричного паспорта. Це, наприклад, Польща, куди йде найбільший потік трудових мігрантів. Якщо у вас є роботодавець, який хоче вас взяти на роботу і надати вам запрошення. Це дає право заїхати в Польщу і протягом 90 днів там легально працювати», – додав Воскобойник.

Українські «заробітчани» часто стають жертвами шахраїв, які беруть гроші за фейкове працевлаштування. Трудовим мігрантам радять не покладатися тільки на зовнішні ознаки успішності фірми-посередника, наприклад, на добре обладнаний офіс і позитивні відгуки в інтернеті.

Так у Вінницькій області українські правоохоронці викрили злочинну групу, яка грабувала «заробітчан» під виглядом працевлаштування за кордоном. Замість добре оплачуваної роботи українці отримували нелегальні умови, а жили чи не в бараках.

Шахраї відповідали, що «заробітчани» платили 20 тисяч за «інформаційні послуги». Також трудовим мігрантам видавали підроблені ID-карти громадян Євросоюзу, що перетворювало «заробітчан» в співучасників злочину.

Джерело: Политика сегодня

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy