Німецькі поліцейські в середу, 23 вересня, обшукали понад 40 будинків і підприємств у рамках розслідування незаконного ввезення до Німеччини іноземних співробітників для роботи на м’ясокомбінатах. Серед нелегальних трудових мігрантів опинилися українці і білоруси.
За словами спікера федеральної поліції, поліцейські допитають більше 80 іноземців, які приїхали до Німеччини з країн Східної Європи, що не входять в Європейських союз, таких як Україна і Білорусія. Про це йдеться в статті Reuters.
У центрі розслідування – дві компанії, які підозрюють в незаконному ввезенні іноземців в Німеччину для роботи на м’ясокомбінатах. Під підозрою десять чоловік. «У цьому році м’ясопереробний сектор Німеччини критикували за широке використання працівників-мігрантів зі Східної Європи, оскільки тіснота і неналежний захист працівників сприяли спалахам коронавируса на німецьких підприємствах», – йдеться в статті.
Німеччина не перший день бореться з українцями, які нелегально пробралися в країну заради заробітку. Берлін вже вислав близько 300 українців, а за перші тижні вересня затримали 48 «заробітчан». Німецькі поліцейські відзначали, що українці не говорять справжню мету приїзду і показують підроблені трудові договори. Також нелегали показують біометричні українські паспорти без віз.
Потік «заробітчан» зростає, оскільки українець заробляє в Німеччині в рази більше, ніж в сусідніх європейських країнах. Зараз же легально потрапити до Німеччини не можна, оскільки країна не видає робочих віз. Однак українці при наявності біометричного паспорта і без трудової візи можуть заробити в Польщі, навіть незважаючи на карантин. Однак таке правило не поширюється для в’їзду в інші країни-члени Євросоюзу.
Голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник роз’яснив, що українським «заробітчанам» для працевлаштування в Чехії потрібна робоча віза, але документ не дозволить працювати в інших країнах ЄС. Для Німеччини, крім робочої візи, вже треба додати сертифікат про володіння німецькою мовою хоча б на рівні B1, тому Польща залишається найпопулярнішим напрямком для трудових мігрантів з України.
«Насправді, є країни, куди українці можуть поїхати на роботу на підставі біометричного паспорта. Це, наприклад, Польща, куди йде найбільший потік трудових мігрантів. Якщо у вас є роботодавець, який хоче вас взяти на роботу і надати вам запрошення. Це дає право заїхати в Польщу і протягом 90 днів там легально працювати», – додав Воскобойник.
Українські «заробітчани» часто стають жертвами шахраїв, які беруть гроші за фейкове працевлаштування. Трудовим мігрантам радять не покладатися тільки на зовнішні ознаки успішності фірми-посередника, наприклад, на добре обладнаний офіс і позитивні відгуки в інтернеті.
Так у Вінницькій області українські правоохоронці викрили злочинну групу, яка грабувала «заробітчан» під виглядом працевлаштування за кордоном. Замість добре оплачуваної роботи українці отримували нелегальні умови, а жили чи не в бараках.
Шахраї відповідали, що «заробітчани» платили 20 тисяч за «інформаційні послуги». Також трудовим мігрантам видавали підроблені ID-карти громадян Євросоюзу, що перетворювало «заробітчан» в співучасників злочину.
Джерело: Политика сегодня