Перерахунок викликаний тим, що трудові мігранти з Польщі та Росії не особливо користуються офіційними переказами грошей в Україну. Після перегляду методики сума переказів зросла на $ 2 млрд.
Національний банк України (НБУ) оновив методологічний підхід до оцінки обсягу грошових переказів трудових мігрантів в країну і, відповідно, перерахував вплив таких переказів на платіжний баланс. Як повідомляє НБУ, зміна методологічного підходу обумовлена недооцінкою приватних грошових перерахувань у зв’язку з істотними змінами основних напрямків, характеру трудової міграції, а також каналів грошових переказів.
“Переорієнтація короткострокових мігрантів з Росії до Польщі і різке зростання кількості українців, які працюють в Польщі, привели до недооцінки переказів з-за надзвичайно низької частки офіційних переказів з Польщі. Крім того, адміністративні обмеження на використання міжнародних платіжних систем між Україною і Росією зумовили недооцінку переказів з Росії”, – зазначено в документі.
Крім цього, перегляд пов’язаний з появою нових даних про трудову міграцію і обсягів приватних грошових переказів. Зокрема, в новому підході відображені результати модульного опитування трудової міграції, проведеного Держстатом України, оцінка Національного банку Польщі щодо приватних грошових переказів в Україну з використанням результатів опитування, а також оцінка Центробанку Росії щодо приватних грошових переказів по окремим країнам СНД.
Після перегляду методики показники обсягу приватних переказів в 2015-2017 рр. зросли більш ніж на 27%: у 2015 році – до $ 7 млрд з $ 5,2 млрд, в 2016 році – до $ 7,5 з $ 5,4 млрд, в 2017 році – до $ 9,3 млрд з $ 7,3 млрд.
Сальдо зведеного платіжного балансу залишилося незмінним внаслідок дзеркальної коригування фінансового рахунку. Надалі попередні дані платіжного балансу по відношенню до приватних переказів, які публікуються в кінці кожного місяця за підсумками попереднього місяця, а також щоквартально, будуть розраховуватися НБУ на основі власних оцінок з урахуванням всієї наявної інформації.
У свою чергу, уточнені дані з урахуванням оновленої “дзеркальної статистики” будуть публікуватися щоквартально, не пізніше ніж через три місяці після оприлюднення попередніх квартальних даних.
Нагадаємо, в 2017 році загальна сума грошових переказів через платіжні системи, що працюють в Україні, зросла до $ 7,120 млрд, або на 9,4%.
Джерело: Дело