Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

У 2018 році в Польщі працевлаштуються 3 мільйони українців

Головна
|
Новини
|
У 2018 році в Польщі працевлаштуються 3 мільйони українців

У 2018 році в Польщі працевлаштуються 3 мільйони українців

Середа, 29 Листопад 2017 - 09:04

Нові правила працевлаштування іноземців у Польщі не позначаться на українцях, які приїжджають в країну легально. Тим часом, ці правила можуть серйозно вдарити по «сірому» ринку праці в республіці.
Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Починаючи з 2010 року по 2016 рік, зросла кількість виданих запрошень на роботу практично в 6,5 раз. У 2010 році це було 180 тис. Запрошень, а в 2016 році їх було видано вже 1 млн 300 тис. За перше півріччя 2017 року було видано 750 тис. Запрошень. За оцінками польських експертів, до кінця 2017 року видано 1,8 – 2 млн запрошень для українських трудових мігрантів. Рік 2018 ознаменується тим, що за оцінками польських експертів, загальна кількість виданих запрошень для українців складе 3 млн. Фактично, з 2010 до 2018 року відбудеться зростання в 15 разів », – розповів В. Воскобойник.

Експерт нагадав, що в Польщі проживає 38 млн чоловік. Це означає, що близько 8% населення країни стануть українцями, які приїхали на заробітки. З цієї причини польська влада хоче контролювати процес трудової міграції. «Польща хоче навести в першу чергу порядок на цьому ринку. Ті зміни, які відбуватимуться, пов’язані з еволюцією ринку трудової міграції », – розповів експерт. Навіть плата за дозвіл на сезонні роботи не вдарить по українцям.

«Оплата у вигляді 30 злотих буде сплачена роботодавцем, це ні в якій мірі не ляже на плечі працівника, і ніхто з України не буде платити ці гроші в казну Польщі. Це будуть платити наймачі трудових мігрантів», – повідомив В. Воскобойник. Експерт розповів, що дані кошти будуть спрямовані на модернізацію та налагодження системи обліку і контролю над трудовою міграцією.

«Для українця, який заїжджає офіційно, в легальну компанію, це не буде мати ніякого значення. Оплачувати буде роботодавець. Якщо українці знають, куди їдуть, не купують запрошення, для них нічого не зміниться. Для боротьби з «сірим» ринком працевлаштування Польщі, тепер будуть відслідковуватися видані місцевими роботодавцями запрошення. За них потрібно буде звітувати – приїхали до них на роботу запрошені раніше українці чи ні», – повідомив експерт.

З цього випливає, що полякам важливо знати, де знаходяться трудові мігранти. Їм також важливий порядок на польських підприємствах. Крім того, влада Польщі збільшить штраф за нелегальне працевлаштування з 3 тис злотих до 30 тис злотих. Існує також ще один важливий аспект. «Українці, які знають, що свідомо купують запрошення, природно не приїжджають до псевдо-роботодавця, вони десь з’являються на території Польщі з цими документами, і починають стрибати з підприємства на підприємство. Згодом у них можуть виникати проблеми із в’їздом до Польщі », – розповів експерт.

В. Воскобойник підкреслив, що в Польщі збільшується кількість робочих місць постійно. Але місцева влада хоче, щоб трудова міграція проходила легально, з цієї причини і вводяться нововведення з 1 січня 2018 року.
«Основна мета всіх цих змін – еволюціонування ринку працевлаштування іноземних трудових мігрантів на території Польщі», – резюмував експерт.

Джерело: Голос.ua

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy