Українські заробітчани сприймають необхідність залишатися вдома виключно як тимчасовий відпочинок перед новою подорожжю на роботу за кордон.
Побоювання щодо того, що через масове повернення трудових мігрантів в Україні збільшиться безробіття, позбавлено підстав. Експерти Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування впевнені: трудові мігранти сприймають необхідність залишатися вдома виключно як тимчасовий відпочинок перед новим подорожжю на роботу за кордон.
Вже зрозуміло, що коронавірус спричинить за собою спад світової економіки, і це стовуватиметься не тільки цього року, але, швидше за все, і наступного. В таких умовах відбудеться скорочення робочих місць в розвинених країнах і, дійсно, багато українських трудових мігрантів роботу в Європі втратять. Але, кажуть експерти, вони без особливих проблем знайдуть нові робочі місця. Справа в тому, що українці готові працювати по 10-12 годин на добу, легко і швидко адаптуватися в нових для них країнах, не вимагають спеціальної допомоги і витрат від місцевих адміністрацій. Таким чином, вони повністю задовольняють своїх роботодавців.
“Трудова міграція – це природний процес, – пише на свій сторінці в соцмережі президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. – Її не зможуть зупинити карантини, віруси і заборони урядів. “Риба шукає там, де глибше, а людина – де краще”, і це є основним стимулом пошуку роботи за кордоном. Якщо перестати фантазувати на тему, що завтра-післязавтра українська економіка наздожене своїх західних сусідів, ми зрозуміємо неминучість подальшого збільшення трудової міграції “.
Джерело: КП в Украине