Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Ще більше українців в цьому році обирають Польщу для роботи та життя

Головна
|
Новини
|
Ще більше українців в цьому році обирають Польщу для роботи та життя

Ще більше українців в цьому році обирають Польщу для роботи та життя

Неділя, 13 Лютий 2022 - 08:04

Влада Польщі почала тестувати спрощення перебування та працевлаштування в країні для трудових мігрантів (зокрема, українських) ще у 2020 році. Це було частиною їхньої глобальної політики боротьби за трудові ресурси. Головною ж метою влади Польщі є перетворення українських трудових мігрантів на емігрантів. Тобто, щоб вони стали новими громадянами Польщі.

Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. “З 13 березня 2020 року, коли в Польщі були запроваджені карантинні заходи в рамках боротьби з COVID-19, було дозволено українцям та іншим трудовим мігрантам продовжити своє перебування в країні незалежно від зазначених у візових документах термінів до кінця карантину та плюс ще 30 днів” – зазначив він.

За словами Воскобойника, таким чином влада Польщі протестувала пом’якшення вимог для заробітчан щодо термінів перебування в країні. Понад те, він наголосив: програму зі спрощеного працевлаштування іноземців у Польщі було засновано ще у 2005 році.

“У 2011 році Польща видала перші 170 тис. запрошень на роботу українцям. А у 2017 році ця кількість склала вже 1,7 млн. Тобто, вони давно вже йшли до того, аби налаштувати свою економіку на залучення великої кількості трудових мігрантів – і насамперед українців”, – розповів експерт.

Нині ж, за його словами, Польща зайнялася питаннями утримання заробітчан на своїй території. “Головною метою влади Польщі є перетворення українських трудових мігрантів на емігрантів. Тобто, щоб вони стали новими громадянами Польщі. Розрахунок дуже простий: діти, які народяться у цих людей, автоматично ставатимуть поляками. Тому що економічне зростання без залучення додаткових робочих рук – неможливий”, – резюмував експерт.

Число заробітчан зростає, а демографічна ситуація в Україні погіршується

Водночас, для України трудова міграція вже перетворилася на величезну проблему. Тоді як у Польщі власні проблеми та дірки на ринку праці вирішують за рахунок українців, в Україні ж утворюється дефіцит робочих. Уже зараз для багатьох роботодавців знайти різноробів, слюсарів складніше, ніж економістів чи бухгалтерів. Ситуація загострюється щороку.

Вирішити проблему трудової міграції можна за рахунок створення конкурентних умов: розміру заробітної плати, медицини, освіти, безпеки тощо. Академік Елла Лібанова у своєму інтерв’ю “Укрінформу” зауважила: за кордоном працюють від трьох до п’яти мільйонів людей і проблема не лише в зарплатах. Мовляв, якби було достатньо підвищити заробітні плати, проблему трудової міграції можна було б вирішити. Проте, крім зарплат, українці також обирають розвинені країни через створені в них умови.

Джерело: OBOZREVATEL

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy