Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Протидія торгівлі людьми не повинна починатися з тиску на бізнес

Головна
|
Новини
|
Протидія торгівлі людьми не повинна починатися з тиску на бізнес

Протидія торгівлі людьми не повинна починатися з тиску на бізнес

Четвер, 13 Липень 2017 - 06:16

Українські крюїнгові компанії, що надають послуги з набору моряків на морські судна, закликають уряд не посилювати правила працевлаштування моряків за кордоном у рамках боротьби з торгівлею людьми, оскільки ця сфера працевлаштування є прозорою і відповідає усім нормам міжнародного законодавства. Про це заявили експерти і представники ринку міжнародного працевлаштування на круглому столі в УНІАН, організованому асоціацією «Всеукраїнське об’єднання крюїнгових компаній» 11 липня 2017 року.

«Діяльність рекрутингових агентств, які відповідно до міжнародних конвенцій є сторонами найму, нічого спільного з поняттям «торгівля людьми» не має. Зазвичай, для цих цілей залучаються висококваліфіковані фахівці, які отримали певні професійні знання в частині мореплавання, які отримали відповідні сертифікати, дипломи, паспорти за існуючою системою, що працює в нашій країні і відповідає міжнародним вимогам. Ними навіть теоретично не можна торгувати, бо вони знаходяться на судні і несуть екстериторіальний прапор. Ініціативи Мінсоцполітики однозначно не позначаться позитивно на роботі морських рекрутингових компаній», – сказав генеральний директор «Всеукраїнського об’єднання рекрутингових компаній» В’ячеслав Кисловський.

При цьому, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, який був присутній на круглому столі, зазначив, що морський рекрутинг є однією з найпрозоріших галузей працевлаштування висококваліфікованих кадрів за кордоном. «Це мала, дуже мала ділянка сфери трудової міграції. Скільки усього моряків у нас? 100-120 тисяч на всю Україну, з яких 76 тисяч були працевлаштовані через офіційні крюїнгові компанії. Цифри, на мій погляд, вельми хороші. Ринок відносно невеликий, він зарегульований, і шахраїв там досить добре видно. Якщо ж ми говоримо про ринок «пішоходів» (трудова міграція, не пов’язана з мореплавством), де немає вимог до кваліфікації моряків, офіцерського складу, – будь-яка людина може отримати робочу візу і виїхати в будь-яку країну. Яким чином пов’язана робота легальних компаній з організацією нелегальних каналів торгівлі людьми? Абсолютно жодним», – наголосив Воскобойник.

Представники ринку і експерти, які були присутні на круглому столі, закликали виділити моряків в окрему категорію, оскільки їх діяльність не можна називати трудовою міграцією – моряки і їхні родини постійно проживають на території України, лише виконуючи при цьому свої обов’язки за договором найму поза країною. Крім того, моряки проходять жорсткий кваліфікаційний відбір і повинні відповідати вимогам міжнародного законодавства.

«Кваліфікація моряка проходить багаторівневу перевірку, починаючи з тренажерного центру. Потім йде крюїнг, де його знову проганяють через всі необхідні перевірки. Якщо щось не так – виставляють рекламацію (претензію) крюєру, який надіслав некваліфікованого моряка, і його просто списують з борта. Я б розглядав це питання в контексті «висококваліфікований фахівець – низькокваліфікований фахівець». Моряка і «пішохода» разом складати – це середня температура по лікарні», – зазначив в.о. начальника інспекції з питань підготовки та дипломування моряків Міністерства інфраструктури України Павло Буланович.

Як повідомляв УНІАН, за даними Міжнародної організації з міграції, обсяг коштів, які українські трудові мігранти переводять на батьківщину, перевищує всі інвестиції в українську економіку іноземних компаній і допомогу міжнародних донорів разом узятих. Згідно з дослідженням соціологічної групи «Рейтинг», 40% українців готові виїхати за кордон на тимчасову роботу, 25% – вже цікавилися можливістю працювати поза Україною.

Джерело: УНІАН

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy