Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Шахраї від міжнародного працевлаштування опиняться поза законом

Головна
|
Новини
|
Шахраї від міжнародного працевлаштування опиняться поза законом

Шахраї від міжнародного працевлаштування опиняться поза законом

Вівторок, 10 Грудень 2019 - 12:08

Київ, 10 грудня 2019. Для припинення шахрайства у галузі міжнародного працевлаштування потрібно законодавчо заборонити компаніям-посередникам брати гроші з шукачів роботи за кордоном. Сплачувати за послуги із рекрутингу персоналу повинні роботодавці, а не громадяни. Шахрайські схеми побудовані таким чином, що українці сплачують гроші наперед за пошук роботи, а потім робота їм не надається. Натомість, ошукавши сотні людей, шахрай зникає, а люди залишаються ошуканими. Саме для вирішення цієї болісної проблеми був зареєстрований законопроект №2365, який законодавчо забороняє брати гроші з громадян за працевлаштування і руйнує головну шахрайську схему. Якщо документ буде проголосовано у ВРУ, тоді:

1) Український трудовий мігрант більше не буде сплачувати гроші компанії – посереднику за вакансію;

2) На компанії-порушники цієї норми буде накладатися штраф (34-51 тис грн);

3) В українському суспільстві швидко розповсюдиться інформація, що сплачувати за вакансії за кордоном гроші не можна і ті, хто порушуватимуть цю норму, все одно швидко втратять прибутки;

4) Шахрайство суттєво зменшиться, адже більшість нечесних бізнесменів заробляють на тому, що беруть наперед гроші за вакансію з шукачів, а потім чи просто зникають з грошима чи відправляють людей незрозуміло куди і ті швидко повертаються додому;

5) Поступова легалізація ринку міжнародного працевлаштування призведе до створення нормального конкурентного середовища та прозорої роботи бізнесу, що принесе державі гроші у вигляді податків та убезпечить українців від сплати грошей шахраям чи недоброчесним бізнесменам;

6) Якщо компанія – посередник буде погано працювати, брехати громадянину про вакансію та умови роботи, вона не отримає від роботодавця гроші за роботу. Тому цей законопроект значно підвищить якість надання послуг для населення компаніями – посередниками.

«60% української молоді у віці 18-29 років думали над поїздкою за кордон на заробітки. Майже половина з них думають, що вони б поїхали на заробітки за кордон через потребу у самореалізації і знайти нові можливості… При цьому ми можемо говорити про майже 90% перебування наших заробітчан у Польщі на термін до півроку», – сказав Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи «Рейтинг».

«Законопроект №2365 є прикладом спільної роботи громадянського суспільства, представників бізнесу та депутатського корпусу. Сподіваємось, що після прийняття законопроекту №2365 у Верховній Раді шахрайство щодо українських трудових мігрантів швидко припиниться, адже громадяни зрозуміють, що гроші за вакансію з них можуть вимагати тільки відверті шахраї, що прямо порушують законодавство», – повідомив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

«Керуючись безпосередньо інтересами громадянина, розуміючи, що він шукає ту роботу, яка би задовольняла його, з точки зору оплати праці у найкращий спосіб, ми діємо згідно 25-ої статті Конституції, яка каже про те, що Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами… Щоб цей законопроект дійсно захистив українського трудового мігранта за кордоном  і ми будемо робити все, щоб наші трудові ресурси були максимально стимульовані залишатися в Україні», – заявила Галина Третьякова, народний депутат України.

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy