Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Працевлаштування в Бельгії несе в собі небезпеки для українців

Головна
|
Новини
|
Працевлаштування в Бельгії несе в собі небезпеки для українців

Працевлаштування в Бельгії несе в собі небезпеки для українців

Середа, 4 Березень 2020 - 06:28

Чим далі на Захід від Польщі, тим вищі заробітки, але й ризики бути обдуреним і депортованим.
Українці все активніше освоюють більш віддалені в порівнянні з сусідньою Польщею країни. Справедливо при цьому розмірковуючи, що чим більше заможна держава, тим більше там можна заробити.
За даними Аліси Лаговської, Recruitment Team Lead з компанії Jooble, за останній рік кількість вакансій у Бельгії для українців збільшилася в три рази. “У Бельгії поважають і цінують українських фахівців. Наші співвітчизники мають репутацію сумлінних і працьовитих людей”, – підкреслила вона. І навела кілька прикладів вакансій:

  • муляр – 800-1300 євро / міс .;
  • сантехнік – 900-1700 євро / міс .;
  • екскаваторник – 1000-1400 євро / міс .;
  • водій категорій “С-Е” – 2000-3200 євро / міс;
  • різноробочі на завод – 800-1500 євро / міс.

Фахівці зі сфери IT можуть розраховувати на більше, зазначив Аліса Лаговська, їх заробітна плата починається від 3000 євро / міс.

Населення Європи поступово старіє і там з’являються вакансії, найбільш ласі з яких заповнюють жителі довколишніх країн ЄС, в першу чергу, зі Східної Європи. А все що не цікаво місцевим або їх сусідам – ​​пропонують представникам “далекого зарубіжжя”, в тому числі українцям. За словами рекрутерів, у Німеччині, Бельгії, Голландії та інших країнах Західної Європи більш толерантно ставляться до приїжджих, ніж, наприклад, в тій же Польщі, де нерідкі напади на українців.

Які фахівці потрібні в Бельгії

Королівство Бельгія – країна, розділена за мовним принципом. У Фландрії говорять голландською, а у Валлонії – французькою. Частина громадян розмовляє німецькою. Тому для гарного працевлаштування треба знати французьку, голландську або німецьку, не кажучи вже про мову міжнародного спілкування – англійську.

З цієї причини, а також через високу конкуренцію з боку інших мешканців країн ЄС, 70-80% вакансій заповнюється тими, хто знає мову. А тому велика частина вакансій, що пропонуються українцям, – це будівельники, прибиральниці, водії та інший технічний персонал, де потрібно мінімальне знання мови, як правило, англійської. За словами Лаговської, для роботи в Бельгії потрібно знати французьку або німецьку мову. Знання мови не так важливо там, де потрібно працювати руками, а порозумітися можна жестами. Це, наприклад, робочі спеціальності (будівельники, слюсарі, робітники на ферму) з зарплатами від 800 до 2000 євро.

Чимало там вакансій, куди беруть людей старшого віку, наприклад, 55+, на зарплати на які місцеві не готові відгукуватися. Але платять за таку роботу увосьмеро більша, ніж в Україні. Наприклад, якщо тут прибиральниця отримує 5-6 тис грн, то в Бельгії вона може розраховувати на 40 тис грн. Роботодавець обіцяє безкоштовне житло і легальне працевлаштування. Для висококваліфікованих фахівців є вакансії на підприємства в галузі суднобудування в Бельгію, Голландію та Німеччину. Тут важлива профільна освіта і вміння читати креслення.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування (ВАКМП) Василь Воскобойник попередив про небезпеку працевлаштування в Бельгії. Всім, хто хоче працювати в цій країні, потрібно зрозуміти, що зробити це легально майже неможливо, підкреслив він. “Поїхавши працювати нелегалом в Бельгію, кожен українець наражається на небезпеку, тому що він в більшості випадків не знає французької або фламандської мови, не може підтвердити свій рівень кваліфікації і буде працювати на “чорну”, – зробив невтішний висновок глава ВАКМП.

Крім того, підкреслив він, за останні кілька років найбільше випадків шахрайства в галузі міжнародного працевлаштування припадали на пошук роботи в Бельгії і Нідерландах. “Шахраї обіцяли громадянам “золоті гори” в цих країнах, брали гроші за нібито пошук роботи, а потім зникали”, – поділився своїми спостереженнями Василь Воскобойник.

За його словами, працевлаштуватися в Бельгії можна зі знанням англійської мови. Але при цьому потрібно бути співробітником міжнародної корпорації, вузьким затребуваним фахівцем, програмістом тощо. “Для понад 90% українців, які працюють за кордоном руками, це не вихід. Помножувати чисельність нелегальних працівників з нашої країни в Західній Європі – це підставляти під загрозу себе особисто і завдавати шкоди перспективам безвізового сполучення України з ЄС”, – підсумував президент Всеукраїнської асоціації компаній по міжнародного працевлаштування.

Лаговська дала кілька рекомендацій, які допоможуть уникнути аферистів і інших неприємних історій при пошуку роботи в цій західноєвропейській країні.

Як уникнути шахрайства при працевлаштуванні в Бельгії:

  • Якщо ви користуєтеся послугами посередника, то необхідно ретельно вивчити інформацію про агентство з працевлаштування, переглянути відгуки про компанії, їх соціальні мережі і сайт, а також знайти якомога більше контактних даних;
  • Попросити надати ліцензії та перевірити, чи збігається юридична та фактична адреси;
  • Необхідно детально вивчити інформацію про потенційного роботодавця, для якого посередник шукає співробітників для роботи в Німеччині;
  • Категорично не можна віддавати документи стороннім особам. Не слід довіряти пропозицій, де не потрібен досвід і знання, а зарплата вказана набагато вищою за ринкову.

Джерело: UBR

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy