Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Польща втрачає позиції у боротьбі за українського трудового мігранта

Головна
|
Новини
|
Польща втрачає позиції у боротьбі за українського трудового мігранта

Польща втрачає позиції у боротьбі за українського трудового мігранта

П’ятниця, 23 Листопад 2018 - 06:32

Польща поступово втрачає свої позиції привабливого напрямку для трудової міграції з України на користь Чехії, Словаччини та Німеччини. На цьому наголошує польське видання Rzeczpospolita. “Це останній дзвінок, аби поборотися за працівників з України, яких починають рекрутувати німці і забирають чехи та словаки, спокушаючи вищою зарплатнею і дворічним контрактом”, – наголошує часопис.

Представник польської компанії з працевлаштування Work Service Маріан Пшездзецький зауважив, що все більше українських заробітчан віддають перевагу Чехії, а незабаром значна частина українців поїде також до Німеччини. Він визнає, що, попри значний попит на українських працівників у Польщі, складніше стає їх заохочувати до приїзду до Польщі. Причиною цьому, по-перше, є те, що в Україні вже також починають відчувати нестачу робочих рук, особливо в західних регіонах. По-друге, Чехія та Словаччина також активно почали працювати на українському ринку, лібералізуючи власне міграційне законодавство.

Представник агентства з працевлаштування EWL Міхал Вєжховський підкреслює, що попри анонсування з боку польських урядових органів спрощення процедури працевлаштування українців, у цьому питанні нічого суттєво не відбулося. “Польща стоїть на місці, натомість інші країни регіону стають відкритішими для українців”, – констатував Вєжховський.

Газета звертає увагу, що в Чехії українці, в середньому, можуть заробити на 20% більше, ніж у Польщі, а в деяких сферах, наприклад, автомобілебудуванні, навіть на 50% більше. Відтепер українці можуть легко отримати чеську робочу візу на 90 днів, а так звану карту праці – на 24 місяці. Цього року на українців у Чехії виділено квоту – 20 тис. таких карт, а наступного їх має бути 40 тисяч. Звертається увага, що довгострокову візу до Чехії шляхом “неформального прискорення” можна зробити навіть за 2-3 місяці. При цьому, через рік до Чехії можна привезти всю сім’ю.

Rzeczpospolita звертає увагу, що чеська міністр праці і соціальної політики Ярослава Немцова цьогоріч двічі побувала в Україні, а під час візиту у вересні задекларувала запровадження швидкої адміністративної процедури працевлаштування в окремих сферах, наприклад, по догляду за літніми людьми чи дітьми. Як відмічається, українці також легше можуть отримати право на перебування у Словаччині впродовж двох років.

Газета визнає, що значно більшою проблемою для Польщі може стати конкуренція з боку Німеччини, яка з 2019 року має значно ширше відкритися для українського трудового мігранта, маючи дефіцит 1,6 млн робочих рук. За словами представника компанії Work Service Пшездзецького, в Німеччині щомісяця український мігрант може розраховувати на 1,4 тис. євро зарплати, що значно більше, ніж у Польщі.

Він зауважує, що Польща перестала бути лідером щодо відкритості для працівників з України, поступаючись і за іншими показниками – зарплатою, умовами проживання заробітчан. На його переконання, найбільшою проблемою польської сторони є обмеження до півроку часу праці в Польщі за спрощеними умовами. В уряді Польщі обіцяли продовжити цей час до року, але наразі цього не зроблено.

“Якщо ми цього не зробимо і не запровадимо спрощень, які заохочуватимуть українців до отримання постійної роботи і вибору Польщі як місця проживання, то незабаром їх буде втрачено”, – підкреслив представник Work Service.

Як застерігає Союз польських підприємців і працедавців, відплив українських трудових мігрантів з польського ринку праці може скласти навіть півмільйона українців. У свою чергу, це може призвести до зниження рівня ВВП Польщі на 1,6%. Станом на сьогодні у Польщі може працювати до 1,5 млн українців.

Джерело: Укрінформ

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy