Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Перекази грошей iз-за кордону в Україну щороку зростають

Головна
|
Новини
|
Перекази грошей iз-за кордону в Україну щороку зростають

Перекази грошей iз-за кордону в Україну щороку зростають

Середа, 7 Червень 2017 - 05:23

Минулого року до України надiйшло 5,4 млрд. доларiв, що на 5,3% бiльше, нiж у 2015-му. За даними Нацбанку, трудовi мiгранти передали додому суму, спiвмiрну з 5,8% нашого ВВП. Для порiвняння: протягом останнiх трьох рокiв (2014 — 2016) Україна отримала 7 млрд. доларiв кредитiв вiд МВФ, пише газета “Експрес”.

— З 2011 по 2016 рiк включно до України було переказано 40 млрд. 150 млн. доларiв, — розповiдає Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоцiацiї компанiй з мiжнародного працевлаштування. — Це офiцiйнi данi. Неофiцiйнi перекази становлять 30 — 40% цiєї суми, а це ще плюс 12 млрд. доларiв. Тобто за останнi шiсть рокiв до нашої країни надiйшло щонайменше 52 млрд. доларiв вiд заробiтчан.

Зауважу, що цi грошi не розкрадаються, вони йдуть у кожну конкретну сiм’ю на купiвлю продуктiв харчування, на лiки, освiту дiтей, тобто на пiдвищення добробуту громадян.

— За 2016 рiк нашi гастарбайтери переказали близько 7 млрд. доларiв, якщо рахувати всi приватнi перекази у валютi, а не тiльки тi, якi подає НБУ, — додає директор Українського аналiтичного центру Олександр Охрiменко. — Це означає, що заробiтчани передали додому коштiв, якi дорiвнюють 6,5% нашого ВВП. Це менший показник, анiж в Албанiї, де вiн становить 9%, але вищий, нiж у Молдовi (6%). Сьогоднi Україна посiдає 24-те мiсце у свiтi за рiвнем внеску грошей заробiтчан у ВВП.

— Звiдки надходило найбiльше коштiв минулого року? З яких країн?

В. Воскобойник: — З Росiї та США — близько 1 млрд. доларiв та 602 млн. доларiв вiдповiдно. Зросли перекази з країн ЄС на 12,4% — до 1,8 млрд. доларiв. Частка країн ЄС вiд загального обсягу грошових переказiв пiдвищилася до 41,1%. Найбiльше коштiв надiйшло з Нiмеччини — 304 млн. доларiв США. На країни СНД припадало 26,4% грошових переказiв.

Але в офiцiйний рейтинг, який вказує НБУ, Польщi вiдвели дуже незначнi суми. Тодi як, за оцiнками самих полякiв, у 2016 роцi українськi трудовi мiгранти вивезли з Польщi 1,5 млрд. євро. Тобто тут Польща вже обiгнала Росiю.

— Чому й на скiльки знизилиися перекази з РФ?

— На 15,6% у порiвняннi з 2015 роком, — додає економiчний експерт Всеволод Степанюк. — Це, зокрема, спричинено рiшенням РНБО про заборону росiйських платiжних систем. Можливо, дещо зменшилася й кiлькiсть наших трудових мiгрантiв у Росiї, адже заробiтки там падають.

— Якi основнi способи переказу коштiв використовують нашi гастарбайтери?

В. Воскобойник: — Данi Нацбанку свiдчать, що 2 млрд 126 млн. доларiв були переданi через мiжнароднi платiжнi системи, як-от Western Union та MoneyGram, 2 млрд. 279 млн. доларiв — через коррахунки банкiв, й трохи бiльше як 1 млрд. доларiв — неформальними каналами.

Але, на мою думку, частка грошей, якi пересилають нелегально, набагато вища. Наприклад, дуже багато грошей з тiєї ж Польщi передають бусиками, з рук у руки.

О. Охрiменко: — Середнiй розмiр переказу — 300 доларiв США. Iстотно збiльшилося надходження коштiв iз Туреччини та ОАЕ.

— Чи за пiдсумками цього року суми переказiв зростуть ще бiльше?

В. Воскобойник: — Рiвень грошей, якi передаватимуть нашi мiгранти через офiцiйнi канали, зростатиме. Пiк надходження грошових коштiв був у 2013 роцi, коли через легальнi канали до України було перераховано 8,5 млрд. доларiв. У 2014 роцi банкiвську систему лихоманило, довiра людей до неї падала, тому вони стали передавати бiльше коштiв нелегальними шляхами. Нинi довiра до банкiвської системи потихеньку вiдновлюється, й кiлькiсть грошей через офiцiйнi канали збiльшуватиметься.

О. Охрiменко: — Вiдповiдно до платiжного балансу, за I квартал 2017-го надходження коштiв вiд гастарбайтерiв зросло на 12% у порiвняннi з вiдповiдним перiодом минулого року. Безвiзовий режим спонукатиме українцiв їхати до ЄС i нелегально там працювати. Це має забезпечити ще бiльшi надходження коштiв. Чекаємо припливу валюти на рiвнi 10 — 12 млрд. доларiв за пiдсумками року.

— Скiльки українцiв працює за кордоном?

В. Воскобойник: — Точних даних немає. Наше Мiнiстерство закордонних справ каже про 5 млн. осiб. Данi Свiтового банку ще за 2012 рiк говорять про 7,5 млн. осiб. Безперечно, що за кордоном трудиться не менш нiж 6 — 7 млн. наших громадян.

Джерело: Експрес online

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy