Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Німеччина відкривається для українських трудових мігрантів

Головна
|
Новини
|
Німеччина відкривається для українських трудових мігрантів

Німеччина відкривається для українських трудових мігрантів

Вівторок, 18 Вересень 2018 - 05:28

Німеччина має намір незабаром спростити процедуру працевлаштування для громадян держав, що не входять до складу ЄС. Розмови про це німецькі чиновники ведуть вже давно. І хоча остаточного рішення Берліна про зміну міграційного законодавства чекають тільки в наступному році, деякі подробиці ініціативи стали відомі вже зараз.

По суті, німецькі можновладці мають намір істотно спростити доступ іноземців до свого ринку праці. Новий порядок дозволить громадянину країни, що не входить в ЄС отримати робочу візу на півроку, приїхати в Німеччину, вибрати собі роботодавця, в його супроводі зареєструватися на біржі праці, а після цього приступити до роботи. Після закінчення терміну дії робочої візи, потрібно буде покинути країну. Але вже через півроку можна буде заїжджати за такою ж схемою.

«Нинішня система вимагає від здобувача завчасно визначитися з роботодавцем і спеціальністю. Причому не будь-якою, а лише тією, за якою роботодавець не зміг нікого знайти в країні протягом двох місяців. Крім цього для багатьох спеціальностей необхідно обов’язкове знання мови. Наприклад, щоб влаштуватися медсестрою, потрібно вивчити німецьку до рівня не нижче В2», – розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Виїдуть з Польщі

Якщо спрощена процедура працевлаштування для іноземців буде прийнята, це значно змінить розподіл українських трудових мігрантів в Європі, вважають експерти. По-перше, безліч українців переїдуть на роботу в Німеччину з Польщі. По-друге, до них приєднаються ті, хто працює в Росії. Ну і звичайно, безліч наших співгромадян, які не мають можливості знайти гідну роботу вдома. При цьому загальний потік трудової міграції виросте.

«Вже зараз спостерігається активізація німецьких роботодавців. Якщо раніше, в кращі часи, вакансій з Німеччини у нас було не більше сотні, то зараз їх в кілька разів більше. Цей напрямок ніколи не входив навіть до п’ятірки популярних напрямків для працевлаштування, зараз же Німеччина пересунулася в трійку і наблизилася до Польщі і Чехії. Багато польських агентств відправляє працівників через Польщу у відрядження до Німеччини. За що працівників часто ловлять і депортують. Мабуть, зараз німецька влада вирішила їх легалізувати, розуміючи, що від них все одно нікуди не дітися», – зауважила hr-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Оклади в Німеччині в середньому вище, ніж в Польщі в 2-3 рази, особливо це стосується некваліфікованої і сезонної роботи. Якщо українець на сезонній роботі в Польщі заробляє в середньому 600 – 800 євро, то в Німеччині він може отримати вже 1400 – 1600 євро на місяць.

Лікарям багато не заплатять

А ось більш кваліфікованим фахівцям влаштуватися в Німеччині на високий оклад буде складніше. Виняток можуть скласти тільки робочі спеціальності: зварювальники, водії-далекобійники. Тобто там, де глибокого знання мови не буде потрібно. Для інших мовний бар’єр може стати непереборною перешкодою на шляху до високої зарплати, кажуть експерти.

«Найчастіше українці їдуть до Німеччини працювати доглядальницями, будівельниками, на виробництво та ін. Але працюють вони там в 90% випадків нелегально. Якщо лібералізація все ж трапиться, то до них приєднаються і інші: лікарі, інженери та ін. Туди поїде багато людей не тільки з України, але навіть з Польщі – відбудеться переорієнтація зі звичних напрямків наших заробітчан. Залишаться на колишніх роботах одиниці, хто вже у віці і влаштувався там з квартирами і сім’ями», – помітив керівник профспілки« Трудова солідарність» Віталій Махинько.

За словами експертів, в Україні вже зараз відчувається дефіцит кадрів в будівництві, сільському господарстві. І він буде тільки збільшуватися: поки в європейських країнах йде зростання економіки, там будуть відкриватися нові виробництва, і потрібні будуть нові робочі руки. По зарплатах Україна не може конкурувати навіть зі своїми найближчими сусідами і це ключовий фактор, який буде стимулювати наших громадян їхати на заробітки до Європи.

Джерело: UBR

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy