Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Необхідно дати реальну можливість трудовим мігрантам голосувати на виборах

Головна
|
Новини
|
Необхідно дати реальну можливість трудовим мігрантам голосувати на виборах

Необхідно дати реальну можливість трудовим мігрантам голосувати на виборах

Четвер, 15 Листопад 2018 - 06:55

Результат наступних виборів визначать голоси пенсіонерів та бюджетників. А найбільш дискримінована група – навіть не внутрішньо переміщені особи. Фактично не матимуть можливості проголосувати трудові мігранти – за скромними оцінками, це від 5 мільйонів активних виборців зі специфічними оцінками нинішньої влади і своїм баченням майбутнього країни.

Зараз вони мають чисто теоретичне право проголосувати: консульський облік-зміна виборчої адреси (подання заяви в Україні) – голосування в консульській установі в день виборів. Насправді, цим механізмом з необхідними відвідинами бюрократичних установ скористуються ну може до тисячі виборців.

У світі для вирішення даної проблеми використовують або поштове голосування, або голосування через Інтернет. Використання поштового сервісу країни перебування може бути розглянуте, проте організаційно передача тисяч/мільйонів бюлетенів до консульських установ для розсилки виборцям “по запиту” – складна організаційно і юридично. Голосування по Інтернету було модним трендом останнього десятиліття, аж поки не зявилися чутки про страшних російських хакерів. В будь-якому випадку, проблема кібербезпеки існує, і рішення про перехід на Інтернет-голосування, навіть з використанням цифрового підпису, ще не на часі.

Виходом із ситуації може бути спрощення для виборців процесу підготовки до голосування – отримання права на голосування не за місцем проживання в Україні. Для цього потрібно надати можливість виконання адміністративних процедур онлайн, а саме – спілкування з консульствами України та з розпорядником реєстру. Технічні можливості для цього вже створені, законодавство про цифровий підпис працює, все більше громадян вільно користуються таким підписом, і не лише для подання електронних декларацій.

В разі формування списку виборців на дільниці в консульстві онлайн, без візитів і переїздів – виборцю залишиться тоді лише один раз відвідати консульську установу – в день голосування.

На найближчих виборах, очевидно, прийдеться робити виключення з такої процедури для виборців, які знаходяться на території країни-агресора, для запобігання можливому тиску.

Запуск формування списків закордонних виборців онлайн – міг би стати першим кроком для полегшення спілкування цих громадян з держустановами. Зараз для вирішення питань типу переклеїти фото на внутрішньому паспорті необхідно витратити набагато більше часу і грошей, ніж при отриманні такої послуги в Україні.

Але, окрім технічного рішення залучити трудових мігрантів до голосування – потрібно ще і політичне рішення, а от тут маємо проблему. Політичні настрої заробітчан можна уявити навіть без проведення професійних фокус-груп.

Джерело: Українська правда

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy