Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Лише 15% українок працюють у Польщі за фахом

Головна
|
Новини
|
Лише 15% українок працюють у Польщі за фахом

Лише 15% українок працюють у Польщі за фахом

П’ятниця, 29 Жовтень 2021 - 06:36

Дослідження показало, що головний мотивуючий фактор переїзду трудових мігранток до Польщі – економічний. У Польщі 85% українських жінок працюють нижче свого фаху і тільки для 15% українок переїзд був пов’язаний з роботою за фахом і не передбачав досвіду фізичної праці на підприємстві.

Це свідчать дані дослідження “Пульс трудової міграції: жіночий портрет”, проведеного у серпні аналітичним центром компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Дослідження показало, що головний мотивуючий фактор переїзду трудових мігранток до Польщі – економічний, тобто заробити грошей. Натомість всі опитані без виключення учасниці дослідження мають наміри просуватися в кар’єрі, а також отримати освіту у польських ВНЗ.

У дослідженні зазначають, що в польських суспільних колах досі існує стереотип про те, що жінки з України працюють у Польщі як некваліфіковані працівниці або на фізичній роботі, мають низький рівень освіти, відсутність амбіцій розвивати кар’єру і приїжджають до країни не тільки за грошима, але й будувати особисте життя.

Згідно з даними, переважна більшість українок дійсно свідомо їхали до Польщі працювати фізично: у сільському господарстві, на виробництві, у сфері торгівлі та HoReCa. Причому вони часто свідомо обирають ті види робіт, якими б не займалися в Україні. На Батьківщині жінки працювали у сфері надання послуг, педагогами, державними службовцями, були підприємницями, студентками або науковцями. Жінки цілком усвідомлюють нижчий рівень конкурентності у порівнянні з громадянами Польщі через незнання польської мови, відсутність попередньої інформації про процедури легалізації та брак розуміння своїх подальших планів.

Плани щодо проживання

Більша частина опитаних жінок має намір залишитися жити у цій країні. Респондентки відзначають, що якість їх життя у Польщі значно вище незалежно від того, де вони працюють. Серед причин, крім вищих заробітків, називають безпеку, комфорт і чистоту в містах. 11% учасниць вже придбали житло в іпотеку і ще 15% планують це зробити.

За спостереженнями учасниць дослідження, переїзд на навчання до Польщі наразі стає все більш популярним – особливо серед молоді, а також серед жінок, які мають вищу освіту, трудовий або підприємницький досвід в Україні.

Які проблеми найчастіше виникають

Серед проблем, з якими стикалися жінки у Польщі – труднощі з пошуками житла через упереджене ставлення власників до іноземців, не завжди дружнє ставлення з боку колег-польок, а також більше навантаження в роботі. Натомість, найчастіше більше ускладнень і неприязне ставлення вони відчували з боку колег-українців, які довше працюють на підприємстві.

Примітно, що жодна з учасниць не назвала укладання шлюбу з поляком як спосіб залишитися в країні. Жінки покладаються на можливості покращити роботу і якість свого життя своїми силами. Також поширеною є практика, коли українці приїжджають до Польщі парами або родинами. Головним побажанням учасниць дослідження щодо роботи і життя у Польщі було дотримання їх трудових прав і спрощення процедур і термінів легалізації.

Як проводилось дослідження

Експерти вивчали погляди і досвід соціальної інтеграції трудових мігранток з України в Польщі методом фокус-групових дискусій та глибинних інтерв’ю. На момент проведення дослідження у Польщі жінки мали досвід роботи від 6-ти місяців до 11 років.

Джерело: УНІАН

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy