Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Соціологічні дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Лише 1% трудових мігрантів працевлаштовуються в Польщу через офіційних посередників

Головна
|
Новини
|
Лише 1% трудових мігрантів працевлаштовуються в Польщу через офіційних посередників

Лише 1% трудових мігрантів працевлаштовуються в Польщу через офіційних посередників

Середа, 17 Травень 2017 - 11:49

17 травня в агентстві “Укрінформ” (м. Київ) відбулися публічні дебати на тему “Вимушена та трудова міграція українців до країн ЄС: поточна ситуація та перспективи”. У заході взяли участь експерти по темі працевлаштування за кордоном з України та інших країн.

“Лише 1 відсоток трудових мігрантів з України працевлаштовуються в Польщу через офіційних посередників з дотриманням усіх необхідних вимог країни, в якій вони шукають роботу”, – заявив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.  Він додав, що з огляду на це Держслужба зайнятості почала проект інформування людей про працевлаштування за кордоном через Всеукраїнську асоціацію компаній з міжнародного працевлаштування. Його мета – пояснити людям, які хочуть працювати в країнах ЄС, що для захисту своїх прав на території тієї чи іншої країни їм обов’язково треба мати трудовий договір з роботодавцем і страховку. Кравченко повідомив, що на ринку праці України попит на роботу в Польщі, Чехії, Угорщині та інших країнах-сусідах дуже високий сьогодні.

Заступник голови Держслужби звернув увагу на ще один аспект трудової міграції українців, який потребує врегулювання, – їхній соціальний захист після повернення в Україну. “Вони не мають пенсійних накопичень, інших соціальних гарантій. Нам би хотілося  також підняти і врегулювати це питання, тому що міграція завжди була, є і буде, цей процес безупинний, і він буде продовжуватися”, – зазначив Кравченко.

Кількість відмов українцям у в’їзді до країн Євросоюзу після запровадження безвізового режиму може зрости через незнання нашими співгромадянами правил користування ним.  Про це заявила під час публічних дебатів в Укрінформі на тему: “Українська вимушена та трудова міграція до країн ЄС – поточна ситуація та потенціал” – аналітик громадської організації “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

“Наразі ми вважаємо одним з дуже великих ризиків – відмови у в’їзді для українських громадян, тому що, на жаль, рівень їх обізнаності щодо правил користування безвізовим режимом є не дуже високим”, – сказала Кульчицька. У цьому контексті вона нагадала дані дослідження КМІС, проведеного у березні, згідно з яким третина опитаних не знали, скільки часу вони можуть перебувати в країнах ЄС у рамках безвізового режиму, лише 33% опитаних знали, що перевагою біометричного паспорта є можливість в’їжджати до країн ЄС без віз.

“Нашим партнерам в Европі потрібно вже зараз зважати на можливе збільшення нелегальної трудової міграції у зв’язку з введенням безвізового режиму”, – заявив голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. “Наприклад, згідно опитувань, що проводяться зараз в інтернеті, близько 20% респондентів відповідають, що поїдуть на нелегальну роботу в країни ЄС, скориставшись з безвізового режиму”, – додав він.

Джерело: Укрінформ

 

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy