У місті Криниця-Здруй (Польща) 3-5 вересня відбувся 29-й економічний форум, в роботі якого взяли участь політики, представники бізнесу, журналісти, громадські діячи і багато інших гостей з усіх куточків світу. За три дні було проведено більше 200 дискусійних панелей, під час яких обговорювалися актуальні питання сьогодення, починаючи з міжнародної політики та економічних проблем, закінчуючи медициною та кібербезпекою. Декілька панелей було присвячено проблемі трудової міграції, зокрема і українськом громадянам, що шукають роботу за кордоном. За даними ООН, трудові мігранти становлять близько 4,7% від загальносвітової робочої сили. В Україні цей показник вищий за середній у світі і складає близько 16% населення. У всьому світі налічується близько 164 млн трудових мігрантів. З 2013 року кількість трудових мігрантів в світі зросла на 9% (з 150 млн до 164 млн).
“Чому їдуть працювати в інші країни українські трудові мігранти? Основних причини дві – недостатній заробіток вдома чи відсутність роботи, та недовіра до своєї держави, нерозуміння майбутнього України більшістю її громадян. Тобто не тільки гроші хвилюють людей, але і майбутнє”, – розповів під час однієї з дискусій президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного прцевлаштування Василь Воскобойник .
Крім того, Україні потрібен стратегічний підхід до питань трудової міграції, якій дасть можливість керувати цими процесами на роки вперед, а не реагувати ситуаційно на зміни. На сьогодні цього підходу немає, але є надія, що нарешті будуть розроблені всі необхідні механізми для максимального захисту українців за кордоном та забезпечення їх соціальних потреб, в тому числі, зарахування пенсійного стажу, отриманого під час роботи в інших країнах. В цілому, учасники дискусій зважали на те, що в країнах ЄС до українців є дуже добре відношення, їх цінують, як професійних працівників та готові надавати їм рівні умови життя і праці у порівнянні з місцевими мешканцями.