Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

До Європи їдуть більш кваліфіковані трудові мігранти

Головна
|
Новини
|
До Європи їдуть більш кваліфіковані трудові мігранти

До Європи їдуть більш кваліфіковані трудові мігранти

Вівторок, 27 Грудень 2016 - 07:12

Переважна більшість переселенців з Донбасу у Росії змушені легалізуватися у статусі трудових мігрантів. Про це іде мова у звіті російської правозахисної організації «Меморіал». У ньому проаналізована ситуація з трудовою міграцією у країнах СНД. Українські експерти констатують, що трудова міграція з України стала більшою, молодшою та освіченішою.

Як зазначають автори звіту, влаштуватися на роботу за спеціальністю мігрантам у Росії доволі складно. Тому типовою є ситуація, коли люди з середньою та вищою освітою працюють там двірниками, прибиральниками й підсобними робітниками. Між тим, у Європі затребуваними є здебільшого кваліфіковані лікарі та вчителі, які знайшли роботу доглядальниць, нянь та гувернанток. Серед них – переважно жінки з Грузії, України та Молдови.

Воєнні конфлікти Росії з Грузією та Україною, зазначають російські правозахисники, змінили картину пострадянської інтеграції. Після того, як Кремль запровадив в односторонньому порядку візовий режим з Грузією, трудова міграція грузин до Росії різко скоротилася. З українськими громадянами дещо інша ситуація.

З 2014 року у Росії перебувають мільйони громадян України із зони конфлікту на Донбасі, які з огляду на труднощі з отриманням статусу біженця, змушені легалізуватись як трудові мігранти й отримувати відповідний патент, йдеться у звіті. Окремі преференції для переселенців з Донбасу Росія скасувала восени 2015 року.

Слідом за селянами на заробітки рушили кияни

За приблизними підрахунками, порівняно з 2014 роком, масштаби трудової міграції українців зросли приблизно на 15%. Про це Радіо Свобода розповів завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.

За даними останніх опитувань, вимальовується нова тенденція: дедалі більше у пошуках роботи мігрують городяни, а не селяни, як це було досі. Першу позицію за відтоком трудових ресурсів посідає Київ. На другому місці – західний регіон, від якого не надто відстають решта регіонів. Найбільш мобільною групою є студенти, які все частіше їдуть за кордон на навчання і залишаються там через вищий рівень зарплат та ліпші умови праці.

«Дослідження, яке ми проводили разом із нашими зарубіжними колегами, свідчить, що помолодшала і стала більш освічена наша трудова міграція», – каже Олексій Позняк. Ще одна тенденція: тих, хто планує працювати у країнах Європи серед українців побільшало, а прихильників податися з цією метою у Росію стає усе менше.

«Туди їздять ті, хто їздив туди завжди, багато років. Просто людям не так легко знайти нове місце роботи у країні, де вони, можливо, ніколи раніше не були. А там їх знають, там в них є певний імідж. Вони знають, що зможуть там заробити гроші», – пояснює Олексій Позняк. Як наголошують автори звіту центру «Меморіал», роботу в Росії громадяни пострадянських країн обирають передовсім, покладаючись на свої знання російської мови і розуміння російської дійсності.

Джерело: Радіо Свобода

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy