Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Де працювати буде найважче та як карантин вплинув на зарплату?

Головна
|
Новини
|
Де працювати буде найважче та як карантин вплинув на зарплату?

Де працювати буде найважче та як карантин вплинув на зарплату?

Субота, 12 Вересень 2020 - 10:04

Варто враховувати, що найбільше втратив за період карантину готельно-ресторанний бізнес, сфера туризму та галузь пасажирських перевезень. Після жорстких обмежень українцям потроху відкриваються кордони інших країн – як для відпочинку, так і для роботи. Знайти роботу за кордоном на сьогоднішній день вже можна і зовсім не важко.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Проте наголосив, що є певні зміни. Зокрема, введені “пандемічні” вимоги, яких все ж потрібно дотримуватись.

“Зараз знайти роботу за кордоном не важко, але під час епідемії потрібно дотримуватися вимог урядів європейських країн. Наприклад, трудові мігранти, які заїжджають до Польщі, повинні проходити обов’язковий 2-тижневий карантин за адресою, яку вони вказують при перетині кордону. За порушення цієї вимоги людина ризикує отримати штраф до 30 тис злотих (6,5 тис євро) та депортацію і заборону на в’їзд до країни на термін до 10 років”, – розповів експерт.

І це не єдині вимоги, що висувають країни для українців. Зокрема, ми вже робили велике інтерв’ю з українкою, яка у розпал пандемії працювала у Фінляндії. Вона розповіла, що їх змусили обов’язково проходити двотижневий період самоізоляції.

Як карантин вплинув на зарплату

Василь Воскобойник розповів, що, незважаючи на економічні проблеми у ЄС, пов’язані з коронавірусом, зарплата українських трудових мігрантів в Європі не впала. Ба більше – вона може й зрости, але це вже буде залежати від швидкості відновлення економіки ЄС після пандемії.

“Якщо попит на товари та послуги почне підвищуватись, тоді на підприємствах будуть потрібні і нові робочі руки, в тому числі і українців. Загалом, поки країни Євросоюзу успішно існують, у наших співвітчизників буде поруч стабільний ринок праці, на якому можна заробити непогані гроші по відношенню до батьківщини”, – наголосив експерт.

Пріоритети змінились

За словами президента асоціації, змінились і пріоритети в професіях. Так, якщо до пандемії у попиті були одні вакансії, то зараз ситуація виглядає інакше. Зокрема, ні для кого не секрет, що найбільше втратив за період карантину готельно-ресторанний бізнес, сфера туризму та галузь пасажирських перевезень. Втім, за словами Василя Воскобойника, більшість українців за кордоном працюють у сільському господарстві, на виробництвах та будівництві, які в цілому зберегли робочі місця. Тому найближчим часом в цій царині не буде значних змін.

“Але ті українці, які втратили роботу в готелях чи ресторанах, зможуть влаштуватися на харчове виробництво чи піти у служби доставки, які зараз переживають справжній бум популярності”, – наголосив експерт.

Де українцям буде найважче після карантину?

Василь Воскобойник також зазначив, що найважче за кордоном зараз тим трудовим мігрантам, які працюють нелегально. Бо вони добровільно позбавляють себе усіх прав і не можуть користуватися соціальною підтримкою країни, де перебувають.

“В цілому, у європейських країнах існує досить високий рівень медичного та соціального страхування, який надійно захищає не тільки громадян, але й тих, хто офіційно працевлаштований. Умови роботи, які прописані в угоді про працю, не можуть бути занадто жорсткими, інакше їх можна буде оскаржити. Коли трудові мігранти вибирають робочий графік по 10-12 годин на добу, то це частіше не вимога роботодавця, а їхнє бажання більше заробити”, – наголосив експерт.

Джерело: apnews

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy