Більшість українських трудових мігрантів невдовзі повертаються додому, а не лишаються постійно жити на Заході. Про це директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, професор, академік Елла Лібанова розповіла в ефірі програми “Політичний маринаД” з Мариною Данилюк-Ярмолаєвою.
“В української еміграції є така риса, яка вселяє в мене, принаймні, надію у те, що не так все погано: переважна частина українців виїзджає на короткий термін. Тобто вони їдуть, там попрацюють, скажімо, місяць-два-три і повертаються. І питання зараз вже не в робочій візі. Для того щоб працювати у Польщі це вже не потрібно. Воно (це питання – ред.) вирішується на місці. Питання в тому, що люди поки що хочуть повертатися”, – зазначила дослідниця.
За її словами, загалом в циркулярній міграції “нічого погано нема”.
“І через таку міграцію пройшли країни Середземномор’я, яких би – я би дуже хотіла – Україна могла наслідувати. Дуже довгий час вони були країнами-донорами населення і робочої сили для більш розвиненого світу, а зараз вони рецепієнти. До них ідуть. Причому їдуть навіть з більш розвинених країн”, – додала Лібанова.