Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
    • Проект «Візія-2033»
    • ПОЛІТИКИ
  • Новини
    • Дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

Польща вдосконалила умови праці для сезонних працівників

Головна
|
Новини
|
Польща вдосконалила умови праці для сезонних працівників

Польща вдосконалила умови праці для сезонних працівників

Вівторок, 29 Травень 2018 - 05:52

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про соціальне страхування працівників сільського господарства. Вони, зокрема, передбачають введення нового типу контракту — для працевлаштування на час збору урожаю.   Таку угоду можна буде укладати на 120 днів. Найняті для сезонних сільськогосподарських робіт працівники отримають обов’язкове медичне страхування та страхування від нещасних випадків.

Докладніше — у нашій розмові з президентом Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василем Воскобойником.

— Поясніть, як раніше працевлаштовували українців на сезонних роботах, а як буде тепер?  

— Раніше укладали цивільно-правову угоду, в рамках якої люди отримували гроші  за виконаний обсяг роботи. Із сезонних робітників, на відміну від тих, що працевлаштовані на тривалий період, вираховували лише податок на доходи, але не брали відрахувань до польського фонду соціального страхування. Отож, коли українці потрапляли до медичних закладів, вони часто не мали грошей, щоби заплатити за лікування. І от поляки нарешті вирішили захистити сезонних працівників на випадок, якщо з ними щось трапиться.

— Яким буде щомісячний розмір збору до польського фонду соціального страхування? І чи немає ризику, що на цю ж суму польські роботодавці зменшать українцям зарплату?  

— Приблизно 300 злотих (2190 гривень). Звісно, з повітря ці гроші не візьмуться. Однак у Польщі посилюється конкуренція у боротьбі за наших співвітчизників. Незважаючи на те, що минулого року ця країна видала 1 мільйон 700 тисяч запрошень для українців, все одно бракувало робочих рук. Тому польські працедавці шукатимуть компроміси.

— Чому Польща так потребує робочих рук українців?

— За підсумками минулого року, темп розвитку польської економіки перевищив найсміливіші прогнози. Експерти припускали, що ВВП зросте на 3,1%, а насправді польська економіка в 2017-му підвищилася аж на 4,4%. У країні створюють нові робочі місця. Але при цьому майже 2,5 мільйона поляків виїхали працювати до більш розвинених європейських країн — Німеччини, Великобританії, Швеції тощо.   Вакансії заповнюють українці. Зрештою, у Польщі навіть мінімальна заробітна плата значно перевищує українську, тепер вона на рівні 510 євро. Це майже вдвічі більше, аніж середня в Україні…

— Скільки коштів українці переказують з Польщі на батьківщину?

— Дослідження Нацбанку сусідньої країни свідчить, що торік наші трудові мігранти передали до України 11,7 мільярда злотих (за нинішнім курсом НБУ — 86 мільярдів гривень). Це на 47,9% більше, ніж у 2016-му. Йдеться як про офіційні банківські чи електронні перекази, так і неофіційні (особиста передача коштів).

Джерело: Експрес

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

+38 067 329 39 59

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy