Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування

Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 5, офіс 208
Телефон / Viber: +38 067 329 39 59
  • Головна
  • Про нас
    • Цілі асоціації
  • Новини
    • Соціологічні дослідження
  • Відео/фото
  • Контакти

25% українців повернуться додому з Польщі цього року

Головна
|
Новини
|
25% українців повернуться додому з Польщі цього року

25% українців повернуться додому з Польщі цього року

Четвер, 15 Вересень 2022 - 06:20

Тільки 17% опитаних хочуть залишитися надовго. У Польщі продовжують вивчати настрої українських біженців – останнє опитування виявило, що 22% учасників планують виїхати додому до зими.

“Українці залишаються за кордоном через відсутність надії та житла”

Дослідження провело міжнародне агентство зайнятості Gremi Personal. Усього аналітики опитали 1240 українців, які оселилися в Польщі після початку війни в кінці лютого. Виявилося, що понад 20% українських біженців у Польщі мають намір повернутися на батьківщину до зими. При цьому 35% опитаних залишаться в Польщі до наступного року. Терміни повернення після війни ставлять собі 26% відсотків біженців, проте 17% респондентів вказали, що залишаться в Польщі на невизначений термін.

“Мігранти залишаються в Польщі та інших країнах через відсутність надії, оскільки деякі з них втратили житло, у них немає доходу або роботи, або у них навіть є загроза для їхнього життя”, – зазначила директор відділу з працевлаштування Ханна Джобольда. Також за інформацією агентства, багато українців хочуть провести зиму в Польщі через песимістичний прогноз на опалювальний сезон.

“Деякі регіони України не мають стабільного водопостачання та опалення через активні бойові дії. В Україні з початку бойових дій спостерігається зростання безробіття. У той же час Польща пропонує українським іммігрантам більш комфортні умови, особливо для працевлаштування”, — зазначили фахівці.

З початком навчального року українки активно пішли працювати

За даними агентства зайнятості, зростає кількість жінок, які бажають працювати, що може бути пов’язано з початком навчального року. Передбачається, що незабаром на ринок праці вийде додаткова кількість українок, яким довелося займатися дітьми в літній сезон. Аналітик центру зазначив, що прискорення динаміки зайнятості цих жінок очікується вже на початку наступного тижня.

Тим часом, українські біженці в Польщі проявляють безпрецедентну волю до працевлаштування, звернув увагу віце-міністр МВС Польщі та уповноважений уряду у справах біженців з України Павел Шефернакер під час економічного форуму, який проходив 6-8 вересня у місті Карпач. За його словами, до цього часу знайшли роботу вже понад 400 тисяч біженців з України. На тлі того, що статус захисту отримали близько 500 тисяч працездатних українців, відсоток працевлаштованих людей виглядає безпрецедентно.

“Такого немає в жодній країні світу, якщо говорити про мігрантів, біженців. Це свідчить про те, що українці, які прибувають до Польщі, хочуть працювати мало не з першого дня”, – сказав чиновник. В даними агентства ООН у справах біженців, на сьогоднішній день в Польщі залишається близько 2 млн українців. Загальна кількість оформлених статусів тимчасового захисту становить 1 365 810, хоча невідомо, скільки біженців втратили відповідні права у Польщі після повернення додому.

Джерело: РБК-Україна

Адреса

Україна, 03680,
м. Київ, вул. Солом’янська, 5,
офіс 208

Телефон

800-309-875

E-mail

info@ampua.org
  • Головна
  • Про нас
  • Новини
  • Відео/фото
  • Контакти
Коли держава не має можливості займатися регулюванням ринку міжнародного працевлаштування та захищати інтереси своїх громадян за кордоном, ці обов'язки повинні перебрати на себе громадські організації, які активно інформують суспільство про негаразди в цій царині. Одна з таких організацій -  Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, бачить себе єдиною реально діючою структурою в країні, яка намагається цивілізувати ринок закордонного працевлаштування, де зараз, користуючись складною ситуацією, часто-густо оперують відверті шахраї і криміналітет, які дурять людей, забирають останні гроші і не забезпечують гідну роботу за кордоном.
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування © 2016. Privacy Policy
  • УкраїнськаУкраїнська
  • PolskiPolski